GravityView 2.9.3 - en to fi translation catalogue (174 entries)

en: Could not activate the %s Extension; GravityView is not active.
fi: Ei voitu aktivoida %s laajennusta; GravityView ei ole aktiivinen.

en: The %s Extension requires GravityView Version %s or newer.
fi: Tämä %s laajennus vaatii GravityView version %s tai uudemman.

en: Disapproved the Entry for GravityView
fi: Hylätty merkintä GravityViewille

en: Approved the Entry for GravityView
fi: Hyväksytty merkintä GravityViewille

en: Single Entry
fi: Yksittäinen merkintä

en: Multiple Entries
fi: Monta merkintää

en: GravityView Settings
fi: GravityView asetukset

en: Settings
fi: Asetukset

en: Support Email
fi: Tuen sähköposti

en: In order to provide responses to your support requests, please provide your email address.
fi: Tukipyynnön vastausten ja palautteen osalta anna sähköpostiosoitteesi.

en: No-Conflict Mode
fi: Ei-konflikti tila

en: Set this to ON to prevent extraneous scripts and styles from being printed on GravityView admin pages, reducing conflicts with other plugins and themes.
fi: Asenna ON asentoon estääksesi lisäskriptien ja tyylien ajamisen GravityView ylläpitosivuilta välttääksesi ei-yhteensopivuuksia muiden lisäosien ja teemojen osalta.

en: License Key
fi: Lisenssiavain

en: Enable lightbox for images
fi: Aseta Lightbox määritys kuville

en: Show only approved entries
fi: Näytä vain hyväksytyt merkinnät

en: No entries match your request.
fi: Mikään merkintä ei täytä kyselyäsi.

en: This search returned no results.
fi: Tämä haku ei antanut tuloksia.

en: Hide empty fields
fi: Piilota tyhjät kentät

en: Sort by field
fi: Järjestä kentän mukaan

en: Default
fi: Oletus

en: Date Created
fi: Luontipäivä

en: Sort direction
fi: Järjestyssuunta

en: ASC
fi: Nouseva

en: DESC
fi: Laskeva

en: Filter by Start Date
fi: Suodata aloituspäivän mukaan

en: Show entries submitted after this date. Supports relative dates, such as "-1 week" or "-1 month".
fi: Näytä merkinnät jotka luotu tämän päivämäärän jälkeen. Tukee suhteellisia päiviä, kuten "-1 viikko" tai "-1 kuukausi".

en: Filter by End Date
fi: Suodata lopetuspäivän mukaan

en: Show entries submitted before this date. Supports relative dates, such as "now" or "-3 days".
fi: Näytä merkinnät jotka luotu ennen tätä päivämäärä. Tukee suhteellisia päiviä, kuten "nyt" tai "-3 päivää".

en: Single Entry Title
fi: Yksittäisen merkinnän otsikko

en: When viewing a single entry, change the title of the page to this setting. Otherwise, the title will not change between the Multiple Entries and Single Entry views.
fi: Katsoaksesi yhtä merkintää vaihda sivun otsikko tähän asetukseen. Muutoin otsikko ei vaihdu monen näkymän ja yksittäisen näkymän osalta.

en: Back Link Label
fi: Takaisin linkin otsikko

en: The text of the link that returns to the multiple entries view.
fi: Linkin tekstit joka näytetään monen merkinnän näkymässä.

en: &larr; Go back
fi: &larr; Mene takaisin

en: Parent View:
fi: Päänäkymä:

en: All Views
fi: Kaikki näkymät

en: Add New View
fi: Lisää uusi näkymä

en: New View
fi: Uusi näkymä

en: Edit View
fi: Muokka näkymää

en: Update View
fi: Päivitä näkymää

en: Search Views
fi: Etsi näkymiä

en: No Views found in Trash
fi: Ei löytynyt näkymiä roskakorista

en: view
fi: näytä

en: Create views based on a Gravity Forms form
fi: Luo näkymiä perustuen Gravity Formin lomakkeeseen

en: Custom CSS Class:
fi: Muokattu CSS luokka:

en: Top
fi: Alkuun

en: Left
fi: Vasen

en: Right
fi: Oikea

en: Configure %s Settings
fi: Muokkaa %s asetukset

en: Remove %s
fi: Poista %s

en: Show Label
fi: Näytä kenttä

en: Custom Label:
fi: Muokattu kenttä:

en: Make visible only to logged-in users?
fi: Tee näkyväksi vain kirjautuneille käyttäjille?

en: Make visible for:
fi: Tee näkyväksi:

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Options: %s
fi: Valinnat: %s

en: Choose a View Type
fi: Valitse näkymän tyyppi

en: View Configuration
fi: Näytä kokoonpano

en: View Settings
fi: Näytä asetukset

en: Data Source
fi: Tietolähde

en: Where would you like the data to come from for this View?
fi: Mistä haluat tämän datan tulevan tähän näkymään?

en: or use an existing form
fi: tai käytä olemassa olevaa lomaketta

en: list of forms
fi: lista lomakkeista

en: Switch View
fi: Vaihda näkymää

en: Attention
fi: Huomio

en: GravityView requires Javascript to be enabled.
fi: GravityView vaatii Javascript asetuksen olevan päällä.

en: Buy Now
fi: Osta nyt

en: Select
fi: Valitse

en: Above Entries Widgets
fi: Merkintöjen yläpuoliset vimpaimet

en: These widgets will be shown above entries.
fi: Nämä vimpaimet näytetään merkintöjen yläpuolella.

en: Entries Fields
fi: Merkintöjen kentät

en: These fields will be shown for each entry.
fi: Nämä kentät näytetään jokaisessa merkinnässä.

en: Below Entries Widgets
fi: Merkintöjen alapuoliset vimpaimet

en: These widgets will be shown below entries.
fi: Nämä vimpaimet näytetään merkintöjen alapuolella.

en: Close
fi: Sulje

en: These fields will be shown in Single Entry view.
fi: Nämä kentät näytetään yksittäisen merkinnän näkymässä.

en: Insert View
fi: Lisää näkymä

en: Add View
fi: Lisää näkymä

en: Embed a View
fi: Upota näkymä

en: Select a View
fi: Valitse näkymä

en: &mdash; Select a View to Insert &mdash;
fi: &mdash; Valitse näkymä lisätäksesi &mdash;

en: (no title)
fi: (ei otsikkoa)

en: Cancel
fi: Peru

en: Please select a View
fi: Ole hyvä valitse näkymä

en: Approved? (Admin-only)
fi: Hyväksytty (vain Ylläpitäjälle)

en: Approved?
fi: Hyväksytty?

en: %d entries
fi: %d merkintää

en: 1 entry
fi: yksi merkintä

en: %s approved.
fi: %s hyväksytty.

en: %s disapproved.
fi: %s hyväksymätön.

en: Show entry in directory view?
fi: Näytä merkintä hakemistonäkymänä?

en: Not connected.
fi: ei yhteydessä.

en: The connected form can not be found; it may no longer exist.
fi: Yhdistettyä lomaketta ei löydy; sitä ei ehkä enää ole olemassa.

en: Entry ID
fi: Merkinnän ID

en: Entry Date
fi: Merkintäpäivä

en: Source URL
fi: Lähteen URL

en: User IP
fi: Käyttäjän IP

en: User
fi: Käyttäjä

en: Link to Entry
fi: Linkki merkintään

en: Add Widget
fi: Lisää vimpain

en: Add Field
fi: Lisää kenttä

en: Show Pagination Info
fi: Näytä sivutusinfo

en: Enter View name here
fi: Lisää näkymän nimi tähän

en: Continue
fi: Jatka

en: Error while creating the View for you. Check the settings or contact GravityView support.
fi: Virhe kun näkymä luotiin sinulle. Tarkista asetukset tai ota yhteyttä GravityView tukeen.

en: Getting Started
fi: Aloitusopas

en: Credits
fi: Kiitokset

en: Welcome to GravityView %s
fi: Tervetuloa GravityView %s

en: Thank you for installing GravityView. Beautifully display your Gravity Forms entries.
fi: Kiitos kun asensit GravityViewin. Näytä kauniisti Gravity Forms lomakkeet.

en: GravityView is brought to you by:
fi: Gravityformin on tehnyt sinulle:

en: Contributors
fi: Avustajat

en: Want to contribute?
fi: Haluatko avustaa?

en: Support
fi: Tuki

note: translators: %s and %s are HTML tags linking to the View on the website
en: View updated. %sView on website.%s
fi: Näkymä päivitetty. %snäkymä nettisivulla.%s

en: View deleted.
fi: Näkymä poistettu.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: View restored to revision from %s
fi: Näytä palautetut revisiosta %s

note: translators: %s and %s are HTML tags linking to the View on the website
en: View published. %sView on website.%s
fi: Näkymä julkaistu.  %snäkymä nettisivulla.%s

note: translators: %s and %s are HTML tags linking to the View on the website
en: View saved. %sView on website.%s
fi: Näkymä tallennettu.  %snäkymä nettisivulla.%s

en: View submitted.
fi: Näkymä luotu.

note: translators: %s and %s are HTML tags linking to the View on the website
en: View draft updated. %sView on website.%s
fi: Näkymän luonnos päivitetty. %snäkymä nettisivulla.%s

en: %sGravityView requires Gravity Forms to be active. %sActivate Gravity Forms%s to use the GravityView plugin.
fi: %sGravityView vaatii Gravity Forms aktivoimiseksi. %sAktivoi Gravity Forms%s käyttääksesi GravityView lisäosaa.

en: Disapprove
fi: Hylkää

en: Entry not approved for directory viewing. Click to approve this entry.
fi: Merkintää ei hyväksytty tiedostolistaukseen. Klikkaa hyväksyäksesi tämä merkintä.

en: Approved
fi: Hyväksytty

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Entry approved for directory viewing. Click to disapprove this entry.
fi: Merkintä hyväksyttiin tiedostolistaukseen. Klikkaa hylkääksesi tämä merkintä.

en: View Details
fi: Näytä yksityiskohdat

en: User Format
fi: Käyttäjän muoto

en: How should the User information be displayed?
fi: Kuinka käyttäjäinfo näytetään?

en: User ID # (Example: 426)
fi: Käyttäjän ID # (Esimerkki: 426)

en: Username (Example: "nostromo")
fi: Käyttäjänimi (esimerkki: "mikkomallikas")

en: Display Name (Example: "Ellen Ripley")
fi: Näyttönimi (Esimerkki: "Mikko Mallikas")

en: Description
fi: Kuvaus

en: Override Date Format
fi: Ylikirjoita päivämäärän muoto

en: Define how the date is displayed (using %sthe PHP date format%s)
fi: Määritä kuinka päivämäärä näytetään (käyttäen %sPHP päivämäärämuotoja%s)

en: Business Data
fi: Businessdata

en: Display business information in a table.
fi: Näytä businessinfo taulukossa.

en: Business Listings
fi: Businesslistaukset

en: Display business profiles.
fi: Näytä businessprofiilit.

en: Display items in a table view.
fi: Näytä merkinnät taulukkonäkymässä.

en: Display items in a listing view.
fi: Näytä kohteet listanäkymänä.

en: Link to single entry
fi: Linkki yksittäiseen merkintään

en: Listing Title
fi: Listauksen otsikko

en: Subheading
fi: Alaotsikko

en: Image
fi: Kuva

en: Footer Left
fi: Vasen alatunniste

en: Footer Right
fi: Oikea alatunniste

en: Visible Table Columns
fi: Näkyvät taulukon sarakkeet

en: Event Listings
fi: Tapahtumalistat

en: Present a list of your events.
fi: Näyttää listan tapahtumista.

en: Issue Tracker
fi: Julkaisun/muutoksen seuranta

en: Manage issues and their statuses.
fi: Hoida kysymykset ja niiden statukset.

en: Job Board
fi: Työnhakutaulu

en: Post available jobs in a simple job board.
fi: Näytä saatavilla olevat työpaikat yksinkertaisessa työpaikkataulussa.

en: People Profiles
fi: Henkilöstöprofiilit

en: List people with individual profiles.
fi: Lista henkilöistä henkilökohtaisine profiileineen.

en: Resume Board
fi: Ansioluettelotaulu

en: Allow job-seekers to post their resumes.
fi: Anna työnhakijoiden julkaista ansioluettelot.

en: Staff Profiles
fi: Henkilökunnan profiilit

en: List members of your team.
fi: Näytä tiimisi jäsenet.

en: Website Showcase
fi: Websivustojen näyteikkuna

en: Feature submitted websites with screenshots.
fi: Näytä julkaistut nettisivustot kuvaruutukaappauksilla.

en: Show each page number
fi: Näytä jokainen sivunumero

en: Show every page number instead of summary (eg: 1 2 3 ... 8 »)
fi: Näytä joka sivun numero yhteenvedon sijaan (esim: 1 2 3 ... 8 »)

en: Displaying %1$s - %2$s of %3$s
fi: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s

en: Search Entries:
fi: Hakumerkinnät

en: Filter by date:
fi: Järjestä päivämäärän mukaan:

en: Start date
fi: Aloituspäivä

en: End date
fi: Lopetuspäivä

en: Search
fi: Etsi

[ctx: Post Type General Name]
en: Views
fi: Näkymät

[ctx: Post Type Singular Name]
en: View
fi: Näytä

[ctx: Menu name]
en: Views
fi: Näkymät

[ctx: View Item]
en: View
fi: Näytä

[ctx: Close calendar]
en: Close
fi: Sulje
