GravityView 2.9.3 - en to id_ID translation catalogue (21 entries)

en: Custom CSS Class:
id_ID: Kelas CSS Custom

en: Top
id_ID: Atas

en: Left
id_ID: Kiri

en: Right
id_ID: Kanan

en: Show Label
id_ID: Tunjukkan Label

en: Custom Label:
id_ID: Label Custom

en: This class will be added to the field container
id_ID: Kelas ini akan ditambahkan ke wadah bidang

en: Make visible only to logged-in users?
id_ID: Perlihatkan hanya untuk pengguna yang login?

en: Make visible for:
id_ID: Perlihatkan untuk:

en: Any Logged-In User
id_ID: Semua pengguna yang masuk

en: Author Or Higher
id_ID: Author atau Lebih Tinggi

en: Can View Gravity Forms Entries
id_ID: Bisa Melihat Entri Gravity Forms

en: Editor Or Higher
id_ID: Editor atau Lebih Tinggi

en: Can Edit Gravity Forms Entries
id_ID: Bisa Menyunting Entri Gravity Forms

en: Options: %s
id_ID: Opsi : %s

en: Edit this entry
id_ID: Sunting entri ini

en: Edit
id_ID: Sunting

en: Choose a View Type
id_ID: Pilih Tipe View

en: View Configuration
id_ID: Konfigurasi View

en: View Settings
id_ID: Pengaturan View

en: Data Source
id_ID: Sumber Data
