GravityView 2.9.3 - en to nb_NO translation catalogue (692 entries)

en: Could not activate the %s Extension; GravityView is not active.
nb_NO: Kunne ikke aktivere %s Utvidelsen; GravityView er ikke aktiv.

en: The %s Extension requires GravityView Version %s or newer.
nb_NO: %s Utvidelsen krever GravityView Version %s eller nyere.

en: The %s Extension requires PHP Version %s or newer. Please ask your host to upgrade your server's PHP.
nb_NO: %s Utvidelsen krever PHP Versjon %s eller nyere. Spør verten for å oppgradere PHP på serveren.

en: The %s Extension is not compatible with this version of GravityView. Please update the Extension to the latest version.
nb_NO: Utvidelsen er ikke kompatibel med denne versjonen av GravityView. Oppdatér utvidelsen til siste versjon.

en: License Details:
nb_NO: Se Detaljer

en: Renew on: %s
nb_NO: Forny på: %s

en: Access your GravityView account
nb_NO: Få tilgang til din GravityView konto

en: This development site does not count toward license activation limits
nb_NO: Denne websiden regnes ikke til aktiveringsgrensene for lisensen

en: Unlimited
nb_NO: Ubegrenset

en: License level: %s
nb_NO: Lisens nivå: %s

en: Activations: %d of %s sites
nb_NO: Aktiveringer: %d av %s websider

en: Upgrades available:
nb_NO: Tilgjengelige oppgraderinger:

en: Get access to Extensions
nb_NO: Få tilgang til Utvidelser

en: Get access to Entry Importer and other Premium plugins
nb_NO: Få tilgang til Oppføring importør og andre Premium-plugins

en: There was an error processing the request.
nb_NO: Det oppstod en feil ved behandling av forespørselen.

en: Could not deactivate the license. The license key you attempted to deactivate may not be active or valid.
nb_NO: Kunne ikke deaktivere lisensen. Lisensnøkkelen du har forsøkt å deaktivere er kanskje ikke aktiv eller gyldig.

en: The license key is valid, but it has not been activated for this site.
nb_NO: Lisensnøkkelen er gyldig, men er ikke aktivert for denne websiden.

en: Invalid: this license has reached its activation limit.
nb_NO: Ugyldig: denne lisensen har nådd aktiveringsgrensen.

en: You can manage license activations %son your GravityView account page%s.
nb_NO: Du kan administrere lisensaktiveringer %spå din GravityView-kontoside%s.

en: The license has been deactivated.
nb_NO: Lisensen er deaktivert.

en: The license key is valid and active.
nb_NO: Lisensnøkkelen er gyldig og aktiv.

en: The license key entered is invalid.
nb_NO: Lisensnøkkelen er ugyldig.

en: This license key has been revoked.
nb_NO: Denne lisensnøkkel er opphevet.

en: This license key has expired. %sRenew your license on the GravityView website%s to receive updates and support.
nb_NO: Denne lisensnøkkel er utløpt. %sForny lisensen på GravityView-websiden%s for å motta oppdateringer og support.

en: You don't have the ability to edit plugin settings.
nb_NO: Du kan ikke redigere plugin-innstillingene.

en: Verifying license&hellip;
nb_NO: Bekrefter lisens&hellip;

en: Activate License
nb_NO: Aktiver lisens

en: Deactivate License
nb_NO: Deaktiver lisens

en: Verify License
nb_NO: Bekreft lisens

en: Deactivating license&hellip;
nb_NO: Deaktiverer lisens&hellip;

en: Check License
nb_NO: Lisensnøkkel

en: You are not allowed to view this content.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å vise dette innholdet.

en: Embed Entry %d
nb_NO: Bygg inn oppføring %d

en: This entry will be displayed as it is configured in View %d
nb_NO: Denne oppføringen vil bli vist som den er konfigurert i Visning %d

en: This will look better when it is embedded.
nb_NO: Dette vil se bedre ut når det er blitt lagt inn.

en: Styles don't get loaded when being previewed, so the content below will look strange. Don't be concerned!
nb_NO: Stiler lastes ikke inn når du forhåndsviser dem, så innholdet nedenfor vil se litt merkelig ut. Ikke bekymre deg!

en: Disapproved the Entry for GravityView
nb_NO: Ikke godkjente oppføringen for GravityView

en: Approved the Entry for GravityView
nb_NO: Godkjente oppføringen for GravityView

en: You can only see this message because you are able to edit this View.
nb_NO: Du ser bare denne meldingen fordi du er i stand til å redigere denne Visningen.

en: Edit Entry
nb_NO: Rediger oppføring

en: Single Entry
nb_NO: Enkeltoppføring

en: Multiple Entries
nb_NO: Flera oppføringer

en: Add fields to %s
nb_NO: Legg til felt til %s

en: Update Settings
nb_NO: Oppdater innstillinger

en: GravityView Settings
nb_NO: GravityView instillinger

en: Settings
nb_NO: Instillinger

en: If you delete then re-install GravityView, it will be like installing GravityView for the first time.
nb_NO: Hvis du sletter GravityView or deretter installerer det vil det være som å installere GravityView for første gang.

en: Delete all Views, GravityView entry approval status, GravityView-generated entry notes (including approval and entry creator changes), and GravityView plugin settings.
nb_NO: Slett alle Visninger, GravityView godkjenningsstatus for oppføring, GravityView genererte oppføringnotater (inkl. endringer og godkjenning av oppføring skaperen), og GravityView plugin-innstillinger.

en: I am going to continue using GravityView
nb_NO: Jeg skal fortsette å bruke GravityView

en: I no longer need GravityView
nb_NO: Jeg trenger ikke lenger GravityView

en: The plugin doesn't work
nb_NO: Plugin fungerer ikke

en: I found a better plugin
nb_NO: Jeg fant en bedre plugin

en: What plugin you are using, and why?
nb_NO: Vilken plugin bruker du, og hvorfor?

en: Other
nb_NO: Andre

en: There was an error sharing your feedback. Sorry! Please email us at support@gravityview.co
nb_NO: Det oppstod en feil da du prøvde å gi oss tilbakemeldinger. Beklager! Vennligst kontakt oss på support@gravityview.co

en: Why did you uninstall GravityView?
nb_NO: Hvorfor gjorde du avinstallert du GravityView?

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Please share your thoughts about GravityView
nb_NO: Vennligst dele dine tanker om GravityView

en: How likely are you to recommend GravityView?
nb_NO: Hvor sannsynlig er det at du vil anbefale GravityView?

en: Please follow up with me about my feedback
nb_NO: Følg opp med meg om min tilbakemelding

en: Send Us Your Feedback
nb_NO: Send oss din tilbakemelding

en: Thank you for using GravityView!
nb_NO: Takk for at du bruker GravityView!

en: Your feedback helps us improve GravityView. If you have any questions or comments, email us: support@gravityview.co
nb_NO: Din tilbakemelding hjelper oss å forbedre GravityView. Har du spørsmål eller kommentarer, kontakt oss på: support@gravityview.co

en: Your GravityView license %s. This means you&rsquo;re missing out on updates and support! %sActivate your license%s or %sget a license here%s.
nb_NO: Din GravityView lisens %s. Dette betyr at du går glipp av oppdateringer og support! %sAktiver lisensen%s  eller %sfå en lisens her %s.

en: Inactive License
nb_NO: Inaktiv lisens

en: Expired License
nb_NO: Utløpt lisens

en: Invalid License
nb_NO: Ugyldig lisens

en: is invalid
nb_NO: er ugyldig

en: is inactive
nb_NO: er inaktiv

en: Activate your license key below.
nb_NO: Aktiver din lisensnøkkel neden.

en: has not been activated
nb_NO: har ikke blitt aktivert

en: Required
nb_NO: Kreves

en: Support Email
nb_NO: Support e-post

en: In order to provide responses to your support requests, please provide your email address.
nb_NO: Vennligst oppgi din e-postadresse for å gi svar på dine forespørsler.

en: Show Support Port?
nb_NO: Vis Support-portal?

en: The Support Port provides quick access to how-to articles and tutorials. For administrators, it also makes it easy to contact support.
nb_NO: Support-portalen gir rask tilgang til hjelpelinjer og opplæringsvideoer. For administratorer det gjør det også enkelt å ta kontakt med Support.

en: The Support Port looks like this.
nb_NO: GravityView Support-portalen ser slik ut.

en: Show the Support Port on GravityView pages?
nb_NO: Vis Support-portalen på GravityView sidene?

en: No-Conflict Mode
nb_NO: Sikkermodus

en: Set this to ON to prevent extraneous scripts and styles from being printed on GravityView admin pages, reducing conflicts with other plugins and themes.
nb_NO: Sett denne på for å hindre at irrelevante skript og stilark skrives ut på GravityViews adminsider. Dette forhindrer konflikter med andre plugins og temaer.

en: If your Edit View tabs are ugly, enable this setting.
nb_NO: Hvis fanene for Rediger Visning er stygge skal du aktivere denne innstillingen.

en: License Key
nb_NO: Lisensnøkkel

en: Enter the license key that was sent to you on purchase. This enables plugin updates &amp; support.
nb_NO: Skriv inn lisensnøkkelen som ble sendt til deg etter bestillingen. Oppdateringer og amp; support vil da bli tilgjengelig.

en: You are running GravityView version %s
nb_NO: Du bruker GravityView versjon %s

en: The license key you entered has been saved, but not activated. Please activate the license.
nb_NO: Lisensnøkkelen du angav er lagret, men er ikke aktivert. Vennligst aktiver lisensen.

en: View ID
nb_NO: VisningsID

en: Number of entries per page
nb_NO: Antall oppføringer per side

en: Enable lightbox for images
nb_NO: Aktiver lysboks for bilder

en: Show only approved entries
nb_NO: Vis bare godkjente oppføringer

en: No entries match your request.
nb_NO: Ditt søk ga ingen resultat.

en: This search returned no results.
nb_NO: Søket ga ingen resultater.

en: Show all entries to administrators
nb_NO: Vis bare godkjente oppføringer

en: Administrators will be able to see entries with any approval status.
nb_NO: Administratorer vil kunne se oppføringer med noen godkjenningsstatus.

en: Logged-out visitors and non-administrators will only see approved entries, while administrators will see entries with all statuses. This makes it easier for administrators to moderate entries from a View.
nb_NO: Avloggede besøkende og ikke-administratorer vil bare se Godkjente oppføringer, mens administratorer vil se oppføringer med alle statuser . Dette gjør det enklere for administratorer å moderere oppføringer fra en visning.

en: Hide View data until search is performed
nb_NO: Skjule Vis dataene Inntil søk utføres

en: When enabled it will only show any View entries after a search is performed.
nb_NO: Når den er aktivert vil det bare vise noen vise oppføringer etter et søk.

en: Hide empty fields
nb_NO: Skjule tomme felt

en: Allow User Edit
nb_NO: Tillatt bruker redigering

en: Allow logged-in users to edit entries they created.
nb_NO: Tilatt innloggende brukere å redigere oppføringer de har laget.

en: Display "Edit Entry" fields to non-administrator users if they created the entry. Edit Entry fields will always be displayed to site administrators.
nb_NO: Vise "Rediger oppføring" feltene til ikke-administratorbrukere hvis de opprettet oppføringen. Edit Entry feltene vil alltid bli vist til administratorene.

en: Allow User Delete
nb_NO: Tillat brukere å slette

en: Allow logged-in users to delete entries they created.
nb_NO: Tillat innloggede brukere å slette oppføringene de har laget.

en: Display "Delete Entry" fields to non-administrator users if they created the entry. Delete Entry fields will always be displayed to site administrators.
nb_NO: Vise "Slett oppføring" feltene til ikke-administratorbrukere hvis de opprettet oppføringen. Slett oppføring feltene vil alltid bli vist til administratorene.

en: Sort by field
nb_NO: Sorter etter felt

en: Default
nb_NO: Standard

en: Date Created
nb_NO: Dato opprettet

en: Sort direction
nb_NO: Sorteringsrekke

en: ASC
nb_NO: Stigende

en: DESC
nb_NO: Synkende

en: Enable sorting by column
nb_NO: Aktiver sortering etter kolonne

en: Column Sorting
nb_NO: Kolonne-sortering

en: Filter by Start Date
nb_NO: Filtrer etter startdato

en: Show entries submitted after this date. Supports relative dates, such as "-1 week" or "-1 month".
nb_NO: Vis oppføringer som sendes inn etter denne datoen. Støtter relative datoer, for eksempel "-1 uke" eller "-1 måned".

en: Filter by End Date
nb_NO: Filtrer etter sluttdato

en: Show entries submitted before this date. Supports relative dates, such as "now" or "-3 days".
nb_NO: Vis oppføringer som sendes inn etter denne datoen. Støtter relative datoer, for eksempel "-1 uke" eller "-1 måned".

en: CSS class to add to the wrapping HTML container.
nb_NO: CSS-klasse for å legge til innpakning av HTML beholderen.

en: Search Value
nb_NO: Søkeverdi

en: Define a default search value for the View
nb_NO: Definer en standardsøkverdi for Visningen i
    søkefeltet.

en: Search Field
nb_NO: Søkefelt

en: If Search Value is set, you can define a specific field to search in. Otherwise, all fields will be searched.
nb_NO: Hvis søkeverdien er satt kan du definere et bestemt felt for å søke i. Ellers vil alle feltene bli søkte.

en: Single Entry Title
nb_NO: Tittel på enkeltoppføring

en: When viewing a single entry, change the title of the page to this setting. Otherwise, the title will not change between the Multiple Entries and Single Entry views.
nb_NO: Når du viser en enkeltoppføringen skal du endre tittelen på siden til denne innstillingen. Ellers vil tittelen ikke endres mellom visning for flere oppføringer og enkelte oppføringer.

en: Back Link Label
nb_NO: Back Link-etikett

en: The text of the link that returns to the multiple entries view.
nb_NO: Teksten i linken som går tilbake til visningen for flere oppføringer.

en: &larr; Go back
nb_NO: &larr; Tilbake

en: Prevent Direct Access
nb_NO: Unngå direkt tilgang

en: Only allow access to this View when embedded using the shortcode.
nb_NO: Bare gi tilgang til denne visningen når den bygges inn ved hjelp av kortkoden.

en: Parent View:
nb_NO: Modervisning:

en: All Views
nb_NO: Alle Visninger

en: Add New View
nb_NO: Legg til ny Visning

en: New View
nb_NO: Ny Visning

en: Edit View
nb_NO: Rediger Visning

en: Update View
nb_NO: Oppdater Visning

en: Search Views
nb_NO: Søkvisninger

en: No Views found in Trash
nb_NO: Ingen visninger fant i papirkurven

en: Filter Views list
nb_NO: Filtrer liste over visninger

en: Views list navigation
nb_NO: Navigasjon av liste over visninger

en: Views list
nb_NO: Liste over visninger

en: See Views
nb_NO: Se Visninger

en: View Attributes
nb_NO: Vis attributter

en: view
nb_NO: vis:

en: Create views based on a Gravity Forms form
nb_NO: Opprett visninger basert på et Gravity Forms-skjema

en: Custom CSS Class:
nb_NO: Egendefinert CSS klasse

en: This class will be added to the widget container
nb_NO: Denne klassen vil legges till feltbeholderen

en: Top
nb_NO: Topp

en: Left
nb_NO: Venstre

en: Right
nb_NO: Høyre

en: No Views found.
nb_NO: Ingen visninger funnet.

en: You do not have permission to install plugin updates
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å installere plugin oppdateringer

en: Error
nb_NO: Feil

en: %sGravityView requires PHP Version %s or newer.%s 
    
    You're using Version %s. Please ask your host to upgrade your server's PHP.
nb_NO: %sGravityView krever PHP Versjon %s eller nyere.%s 
    
    Du bruker Versjon %s. Spør verten for å oppgradere PHP på serveren din.

en: Field ID: %s
nb_NO: Felt ID: %s

en: Admin Label: %s
nb_NO: Admin-etikett: %s

en: Configure %s Settings
nb_NO: Konfigurer %s Innstillinger

en: Remove %s
nb_NO: Fjern %s

en: This field links to the Single Entry
nb_NO: Dette feltet lenare till enkeltoppføringen

en: Search GravityView Docs
nb_NO: Søk i GravityView Docs

en: Your search timed out. Please double-check your internet connection and try again.
nb_NO: Tidsavbrudd i søket ditt. Vennligst dobbeltsjekk din internettforbindelse og prøv igjen.

en: Contact Support
nb_NO: Kontakt Support

en: Attach a screenshot or file
nb_NO: Legg ved en skjermdump eller fil

en: The maximum file size is 10 MB
nb_NO: Den maksimale filstørrelsen er 10 MB

en: Your Name
nb_NO: Navnet ditt

en: Please enter your name
nb_NO: Vennligst skriv inn navnet ditt

en: Email address
nb_NO: Epostadresse

en: Please enter a valid email address
nb_NO: Vennligst skriv inn en gyldig e-postadresse

en: Subject
nb_NO: Emne

en: How can we help you?
nb_NO: Hvordan kan vi hjelpe deg?

en: Message sent!
nb_NO: Melding sendt!

en: Thanks for reaching out! Someone from the GravityView team will get back to you soon.
nb_NO: Takk for at du kontaktet oss! Noen fra GravityView-teamet vil kontakte deg snart.

note: translators: "Support Port" can be translated as "Support Portal" or "Support Window"
en: GravityView Support Port
nb_NO: GravityView Support-portal

en: Show GravityView Support Port when on a GravityView-related page
nb_NO: Vis GravityView Support-portalen når du er på en GravityView-relatert side

en: Show Label
nb_NO: Vis Merke

en: Custom Label:
nb_NO: Egendefinert Merke

en: This class will be added to the field container
nb_NO: Denne klassen vil legges till feltbeholderen

en: Make visible only to logged-in users?
nb_NO: Vis kun for innloggede brukere?

en: Make visible for:
nb_NO: Gjør synlig for:

en: Percent Width
nb_NO: Prosentbredde

en: Leave blank for column width to be based on the field content.
nb_NO: La stå tomt for at kolonnebredden skal være basert på feltinnholdet.

en: Any Logged-In User
nb_NO: Alle innloggede brukere

en: Author Or Higher
nb_NO: Forfatter eller høyere

en: Can View Gravity Forms Entries
nb_NO: Kan vise Gravity Form oppføringer

en: Editor Or Higher
nb_NO: Redaktør eller høyere

en: Can Edit Gravity Forms Entries
nb_NO: Kan redigere Gravity Form oppføringer

en: Options: %s
nb_NO: Valg: %s

en: Edit this entry
nb_NO: Rediger denne oppføringen

en: Edit
nb_NO: Editer

en: Choose a View Type
nb_NO: Velg en visningstype

en: View Configuration
nb_NO: Se konfigurasjon

en: View Settings
nb_NO: Vis innstillinger

en: Delete Entry
nb_NO: Slett oppføring

en: Filter &amp; Sort
nb_NO: Filter &amp; Sorter

en: Data Source
nb_NO: Datakilde

en: Where would you like the data to come from for this View?
nb_NO: Hvor vil du at dataene skal komme fra for denne visningen?

en: or use an existing form
nb_NO: eller bruk et eksisterende skjema

en: list of forms
nb_NO: liste over skjemaer

en: Switch View
nb_NO: Bytt Visning

en: Switch View Type
nb_NO: Bytt Visningstype

en: Attention
nb_NO: OBS!

en: Changing the form will reset your field configuration. Changes will be permanent once you save the View.
nb_NO: Endring av skjemaet vil nullstille feltkonfigurasjonen din. Endringer vil bli permanente når du lagrer Visningen.

en: Changing the View Type will reset your field configuration. Changes will be permanent once you save the View.
nb_NO: Endring av Visningstypen vil nullstille feltkonfigurasjonen din. Endringer vil bli permanente når du lagrer Visningen.

en: GravityView requires Javascript to be enabled.
nb_NO: GravityView krever at Javascript er aktivert.

en: Buy Now
nb_NO: Kjøp nå

en: Select
nb_NO: Velg

en: View a live demo of this preset
nb_NO: Vis en livedemo av dette valget

en: Embed Shortcode
nb_NO: Bygg inn kortkode

en: Add this shortcode to a post or page to embed this view.
nb_NO: Bruk denne kortkoden til en oppføring eller side for å bygge inn denne visningen.

en: Above Entries Widgets
nb_NO: Oppføringer ovenfor widgeter

en: These widgets will be shown above entries.
nb_NO: Disse widgetene vil vises ovenfor oppføringer.

en: Entries Fields
nb_NO: Felt for oppføringer

en: These fields will be shown for each entry.
nb_NO: Disse feltene vil vises for hver oppføring.

en: Below Entries Widgets
nb_NO: Widgeter nedenfor oppføringer

en: These widgets will be shown below entries.
nb_NO: Disse widgetene vil vises nedenfor oppføringer.

en: Close
nb_NO: Lukk

en: These fields will be shown in Single Entry view.
nb_NO: Disse feltene vil vises som enkeltoppføring.

en: Fields shown when editing an entry.
nb_NO: Felt som vises når du redigerer en oppføring.

en: If not configured, all form fields will be displayed.
nb_NO: Alle feltene vil bli vist dersom de ikke er konfigurert.

en: Insert View
nb_NO: Sett inn Visning

en: Add View
nb_NO: Legg til Visning

en: Embed a View
nb_NO: Bygg inn en Visning

en: Use this form to embed a View into this %s. %sLearn more about using shortcodes.%s
nb_NO: Bruk dette skjemaet for å bygge inn en Visning i denne %s. %sLær mer om hvordan du bruker kortkoder.%s

en: Select a View
nb_NO: Velg en visning

en: &mdash; Select a View to Insert &mdash;
nb_NO: &mdash; Velg en Visning for å setet inn &mdash;

en: (no title)
nb_NO: (ingen tittel)

en: Cancel
nb_NO: Angre

en: Loading&hellip;
nb_NO: Laster inn&hellip;

en: Please select a View
nb_NO: Velg en Visning

en: GravityView Fields
nb_NO: GravityView felt

en: Allow administrators to approve or reject entries and users to opt-in or opt-out of their entries being displayed.
nb_NO: Tillater administratorer å godkjenne eller avvise oppføringer, og brukere å samtykke til at deres oppføringer vises eller ikke.

en: Approve/Reject
nb_NO: Godkjenn/Avvis

en: User Opt-In
nb_NO: Brukersamtykke

en: Approved? (Admin-only)
nb_NO: Godkjent? (Kun Admin)

en: Approved?
nb_NO: Godkjent?

en: Show Entry on Website
nb_NO: Vis oppføring på websiden

en: Opt-In
nb_NO: Samtykke

en: Yes, display my entry on the website
nb_NO: Ja, vis min oppføring på websiden

en: %d entries
nb_NO: %d oppføringer

en: 1 entry
nb_NO: 1 oppføring

en: %s approved.
nb_NO: %s godkjent.

en: %s unapproved.
nb_NO: %s ikke godkjent.

en: %s disapproved.
nb_NO: %s Ikke godkjent.

en: Show entry in directory view?
nb_NO: Vis oppføring i katalogvisning?

en: All forms
nb_NO: Alle skjemaer

en: Create a View
nb_NO: Opprett en Visning

en: Create a View using this form as a data source
nb_NO: Opprett en Visning med dette skjemaet som datakilde

en: No Title (View #%d)
nb_NO: Ingen tittel (Visning #%d)

en: Connected Views
nb_NO: Tilkoblede Visninger

en: GravityView Views using this form as a data source
nb_NO: GravityView Visning med dette skjemaet som datakilde

en: Developers: The CSS classes will be sanitized using the %ssanitize_title_with_dashes()%s function.
nb_NO: Utviklere: CSS klasser vil bli renset ved hjelp av %ssanitize_title_with_dashes()%s funksjonen.

en: Not connected.
nb_NO: Ikke tilkoblet.

en: The connected form can not be found; it may no longer exist.
nb_NO: Det tilkoblede skjemaet kan ikke bli funnet; kanskje eksisterer det ikke lenger.

en: Edit Form
nb_NO: Rediger skjema

en: Entries
nb_NO: Oppføringer

en: Edit settings for this form
nb_NO: Rediger instillinger for dette skjema

en: Preview Form
nb_NO: Forhåndsvis skjema

en: Preview this form
nb_NO: Forhåndsvis dette skjema

en: Entry ID
nb_NO: Oppførings ID

en: The unique ID of the entry.
nb_NO: Den unika Oppførings ID:en

en: Entry Date
nb_NO: Oppføringens dato

en: The date the entry was created.
nb_NO: Datoen oppføringen ble laget.

en: Source URL
nb_NO: Kilde-URL

en: The URL of the page where the form was submitted.
nb_NO: Nettadressen til siden der skjemaet ble sendt inn.

en: User IP
nb_NO: Bruker IP

en: The IP Address of the user who created the entry.
nb_NO: IP andressen av brukeren som laget oppføringen.

en: User
nb_NO: Bruker

en: Details of the logged-in user who created the entry (if any).
nb_NO: Informasjon om den innloggede brukeren som laget oppføringen (hvis tilgjengelig)

en: Other Entries
nb_NO: Andre oppføringer

en: Display other entries created by the entry creator.
nb_NO: Vise andre oppføringer som er laget av skaperen av oppføringen.

en: Link to Entry
nb_NO: Link til oppføring

en: A dedicated link to the single entry with customizable text.
nb_NO: En egen link til enkeltoppføringen med tekst som kan tilpasses.

en: Custom Content
nb_NO: Tilpasset innhold

en: Insert custom text or HTML.
nb_NO: Sett inn tilpasset tekst eller HTML.

en: Add Widget
nb_NO: Legg til widget

en: Add Field
nb_NO: Legg til felt

en: "+ %s" or drag existing %ss here.
nb_NO: "+ %s"  eller dra eksisterende %ss hit.

en: Search Bar
nb_NO: Søkefelt

en: Show Pagination Info
nb_NO: Vis pagineringsnfo

en: Page Links
nb_NO: Side linker

en: This View is configured using the %s View type, which is disabled.
nb_NO: Denne visningen er konfigurert ved hjelp av %s Visningstypen som er deaktivert.

en: The data is not lost; re-activate the associated plugin and the configuration will re-appear.
nb_NO: Dataene er ikke tapt; aktivere det tilhørende plugintillegget igjen så vil konfigurasjonen dukke opp.

en: Enter View name here
nb_NO: Skriv inn Visningsnavn her

en: Add Search Field
nb_NO: Legg til søkefelt

en: Continue
nb_NO: Fortsett

en: Error while creating the View for you. Check the settings or contact GravityView support.
nb_NO: Det oppstod en feil da visningen ble opprettet. Sjekk innstillingene, eller ta kontakt med GravityViews Support.

en: There was an error loading dynamic content.
nb_NO: Det oppstod en feil under innlasting av dynamisk innhold.

en: Error while adding the field. Please try again or contact GravityView support.
nb_NO: Det oppstod en feil når feltet vil bli lagt til. Vennligst prøv igjen eller kontakt GravityViews Support.

en: Would you like to remove all fields in this zone? (You are seeing this message because you were holding down the ALT key)
nb_NO: Vil du fjerne alle feltene i denne sonen? (Du ser denne meldingen fordi du holdt nede ALT-tasten)

en: GravityView: Getting Started
nb_NO: GravityView: Kom i gang

en: Getting Started
nb_NO: Kom i gang

en: Changelog
nb_NO: Endringslogg

en: Credits
nb_NO: Takk til

en: Welcome to GravityView %s
nb_NO: Velkommen til GravityView %s

en: Thank you for installing GravityView. Beautifully display your Gravity Forms entries.
nb_NO: Takk for at du installerer GravityView. Vis vackert dine GravityView oppføringer.

en: List of Changes
nb_NO: Liste over endringer

en: What&rsquo;s New
nb_NO: Nyheter

en: GravityView is brought to you by:
nb_NO: GravityView utvikles av:

en: Contributors
nb_NO: Bidragsytere

en: Want to contribute?
nb_NO: Vil du bidra?

en: If you want to contribute to the code, %syou can on Github%s. If your contributions are accepted, you will be thanked here.
nb_NO: Hvis du vil bidra til koden %skan du gjøre dette på Github%s. Hvis dine bidrag blir akseptert vil du bli takket her.

en: %sYou don't have any active views. Let&rsquo;s go %screate one%s!%s
    
    If you feel like you're lost in space and need help getting started, check out the %sGetting Started%s page.
nb_NO: %sDu har ingen aktive visninger. La oss %slage en%s!%s
    
    Hvis du føler at du er fortapt i verdensrommet og trenger hjelp til å komme i gang kan du sjekke ut %sKom i gang%s siden.

en: There are no active Views
nb_NO: Det finnes ingen aktive Visninger

en: The form connected to this View no longer exists.
nb_NO: Skjemaet som er koblet til denne visningen eksisterer ikke lenger.

en: Select another form as the data source for this View.
nb_NO: Velg et annat skjemaet som datakilde for denne Visningen.

en: The connected form is in the trash.
nb_NO: Det koblet skjemaet er i papirkurven.

en: Restore the form from the trash
nb_NO: Gjenopprett skjemaet fra papirkurven

en: or select another form.
nb_NO: eller velg et annet skjema.

en: A new form was created for this View: "%s"
nb_NO: Et nytt skjema ble opprettet for denne Visningen: "%s"

en: %sThere are no entries for the new form, so the View will also be empty.%s To start collecting entries, you can add submissions through %sthe preview form%s and also embed the form on a post or page using this code: %s
    
    					You can %sedit the form%s in Gravity Forms and the updated fields will be available here. Don&rsquo;t forget to %scustomize the form settings%s.
nb_NO: %sDet finnes ingen oppføringer for dette skjemaet, så visningen vil også være tom.%s For å begynne å samle oppføringer kan du legge til oppføringer via %sforhåndsvisningskjemaet%s, og også legge inn skjemaet i en oppføring eller på en side som bruker denne koden: %s
    					Du kan %sredigere skjemaet%s i Gravity Forms og de oppdaterte feltene vil være tilgjengelig her. Ikke glem å %stilpasse skjemainnstillingene%s.

note: translators: %s and %s are HTML tags linking to the View on the website
en: View updated. %sView on website.%s
nb_NO: Vis oppdatert. %sVisning på websiden.%s

en: View deleted.
nb_NO: Vis slettet.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: View restored to revision from %s
nb_NO: Visningen ble gjenopprettet fra %s

note: translators: %s and %s are HTML tags linking to the View on the website
en: View published. %sView on website.%s
nb_NO: Visningen publisert. %sVisning på websiden.%s

note: translators: %s and %s are HTML tags linking to the View on the website
en: View saved. %sView on website.%s
nb_NO: Visningen lagret. %sVis på websiden.%s

en: View submitted.
nb_NO: Visning lagret.

note: translators: Date and time the View is scheduled to be published
en: View scheduled for: %1$s.
nb_NO: Visning planlagt til: %1$s.

note: translators: %s and %s are HTML tags linking to the View on the website
en: View draft updated. %sView on website.%s
nb_NO: Utkastet til visningen oppdatert. %sVis websiden.%s

en: Map It
nb_NO: Kartlegg det

note: translators: %s: relative time from now, used for generic date comparisons. "1 day ago", or "20 seconds ago"
en: %s ago
nb_NO: %s siden

en: Email hidden; Javascript is required.
nb_NO: E-post skjult; Javascript kreves.

en: The ID is required.
nb_NO: Krever ID.

en: You did not enter a number. The value entered should be a number, representing the ID of the post or page the View is embedded on.
nb_NO: Du har ikke skrevet inn et nummer. Verdien som du skrevet nør være et tall som representerer ID:en på oppføringen eller siden som Visningen er innebygd på.

en: Learn more&hellip;
nb_NO: Lær mer&hellip;

en: There is no post or page with that ID.
nb_NO: Det er ingen oppføring eller side med denne IDen.

en: The Post ID entered is not valid. You may have entered a post or page that does not contain the selected View. Make sure the post contains the following shortcode: %s
nb_NO: Post-ID ikke gyldig. Du kan ha skrevet et innlegg eller en side som ikke inneholder den valgte Visningen. Sørg for at innlegget inneholder følgende kortkode: %s

en: The ID is already a View.
nb_NO: ID:en er allerede en visning.

en: Warnings
nb_NO: Advarsler

en: Logs
nb_NO: Logger

en: Edit Entry %s
nb_NO: Rediger oppføringen %s

en: Edit Form #%d
nb_NO: Rediger Skjema #%d

en: Clone
nb_NO: Klon

en: Clone this View
nb_NO: Lukk denne Visningen

en: New Draft
nb_NO: Nytt utkast

en: Clone View
nb_NO: Visning av klon

en: Copy as a new draft View
nb_NO: Kopier som en ny utkastvisning

en: No post to duplicate has been supplied!
nb_NO: Ingen post å duplisere!

en: You don't have permission to copy this View.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å kopiere denne Visning.

en: Copy creation failed, could not find original View with ID #%d
nb_NO: Opprettelse mislyktes. Kunne ikke finne den opprinnelige visningen med ID #%d

en: Dismiss
nb_NO: Avvis

en: Success
nb_NO: Suksess

en: Changed entry creator from %s to %s
nb_NO: Endrede skapere av oppføringen fra %s til %s

en: Change Entry Creator:
nb_NO: Endre skapere av oppføringen:

en: You are seeing this notice because you are an administrator. Other users of the site will see nothing.
nb_NO: Du ser denne meldingen fordi du er en administrator. Andre brukere på siden vil ikke se noe.

en: %sGravityView will soon require PHP Version %s.%s 
    
    You're using Version %s. Please ask your host to upgrade your server's PHP.
nb_NO: %sGravityView vil snart kreve PHP Versjon %s.%s 
    
    Du bruker Versjon %s. Spør verten for å oppgradere PHP på serveren din.

en: %sGravityView requires WordPress %s or newer.%s 
    
    You're using Version %s. Please upgrade your WordPress installation.
nb_NO: %sGravityView krever WordPress %s eller nyere.%s 
    
    Du bruker Versjon %s. Oppgrader din WordPress installasjon.

en: %sGravityView requires Gravity Forms to be active. %sActivate Gravity Forms%s to use the GravityView plugin.
nb_NO: %sGravityView krever at Gravity Forms er aktivert. %sAktiver Gravity Forms%s for å bruke GravityView programtillegget.

en: Potential Conflict
nb_NO: Potensiell konflikt

en: GravityView and Gravity Forms Directory are both active. This may cause problems. If you experience issues, disable the Gravity Forms Directory plugin.
nb_NO: GravityView og Gravity Forms Directory er både aktive. Dette kan forårsake problemer. Hvis du opplever problemer skal du deaktivere Gravity Forms Directory programtillegget.

en: Disapproved
nb_NO: Ikke godkjent

en: Disapprove
nb_NO: Ikke godkjenn

en: Entry not approved for directory viewing. Click to approve this entry.
nb_NO: Oppføring ikke godkjent for katalogvisning. Klikk for å godkjenne denne oppføringen.

en: Approved
nb_NO: Godkjent?

en: Approve
nb_NO: Godkjenn

en: Entry approved for directory viewing. Click to disapprove this entry.
nb_NO: Oppføring godkjent for katalogvisning. Klikk for å godkjenne denne oppføringen.

en: Unapproved
nb_NO: Ikke godkjent

en: Reset Approval
nb_NO: Nullstill godkjenning

en: Entry not yet reviewed. Click to approve this entry.
nb_NO: Oppføringen har ikke blitt anmeldt ennå. Klikk for å godkjenne denne oppføringen.

en: The request was invalid. Refresh the page and try again.
nb_NO: Forespørselen er ugyldig. Oppdater siden og prøv igjen.

en: You do not have permission to edit this entry.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å redigere denne oppføringen.

en: Reset Entry approval for GravityView
nb_NO: Nullstill godkjenning av oppføringen for GravityView

en: View Details
nb_NO: Se Detaljer

en: Delete Link Text
nb_NO: Slett tekstlink

en: Allow the following users to delete the entry:
nb_NO: Tillat følgende brukere å slette oppføringen:

en: A link to delete the entry. Respects the Delete Entry permissions.
nb_NO: En link for å slette oppføringen. Respekterer rettighetene til å slette oppføringer.

en: Delete
nb_NO: Slett

en: The entry does not exist.
nb_NO: Oppføringen eksisterer ikke.

en: Moving the entry to the trash failed.
nb_NO: Å flytte oppføringen til papirkurven mislyktes.

en: Are you sure you want to delete this entry? This cannot be undone.
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette denne oppføringen? Dette kan ikke angres.

en: The link to delete this entry is not valid; it may have expired.
nb_NO: Linken til å slette denne oppføringen er ikke gyldig; den kan ha utløpt.

en: You do not have permission to delete this entry.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å slette denne oppføringen.

en: The entry is already in the trash.
nb_NO: Oppføringen er allerede i papirkurven.

en: You cannot delete the entry; it is already in the trash.
nb_NO: Du kan ikke redigere oppføringen: den ligger i papirkurven.

en: There was an error deleting the entry: %s
nb_NO: Det oppstod en feil ved sletting av oppføringen: %s

en: The entry was successfully moved to the trash.
nb_NO: Oppføringen ble flyttet til papirkurven.

en: The entry was successfully deleted.
nb_NO: Oppføringen ble slettet.

en: A link to edit the entry. Visible based on View settings.
nb_NO: En link til å redigere oppføringen. Synlig basert på Visningsinnstillingene.

en: Edit Link Text
nb_NO: Reiger tekstlink

en: Limiting Edit Access
nb_NO: Begrenser redigeringstilgang

en: Change this setting if you don't want the user who created the entry to be able to edit this field.
nb_NO: Endre denne innstillingen hvis du ikke vil at brukeren som opprettet oppføringen for å kunne redigere dette feltet.

en: Open link in a new tab or window?
nb_NO: Åpne kobling i ny fane eller vindu?

en: Make field editable to:
nb_NO: Gjør feltet redigerbart for:

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Next
nb_NO: Neste

en: There was a problem with your submission.
nb_NO: Det var et problem med innsendingen din.

en: Errors have been highlighted below.
nb_NO: Feil har blitt markert nedenfor.

en: Entry Updated. %sReturn to Entry%s
nb_NO: Oppføring oppdatert. %sGå tilbake til Oppføring%s

en: You don&rsquo;t have permission to edit this post.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å redigere denne oppføringen.

en: This field is not editable; the post no longer exists.
nb_NO: Dette feltet kan ikke redigeres; posten eksisterer ikke lenger.

en: Maximum number of files reached
nb_NO: Maksimalt antall filer nådde

en: The link to edit this entry is not valid; it may have expired.
nb_NO: Linken til å redigere denne posten er ikke gyldig; den kan ha utløpt.

en: You cannot edit the entry; it is in the trash.
nb_NO: Du kan ikke redigere oppføringen: Den ligger i søppelkurven

en: You do not have permission to edit this field.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å redigere dette feltet.

en: Would you like to permanently delete this file? 'Cancel' to stop. 'OK' to delete
nb_NO: Vil du slette denne filen permanent? 'Avbryt' for å stoppe. 'OK' for å slette.

en: Ajax error while deleting field.
nb_NO: Ajax-feil under felt er slettet.

en: Entry Notes
nb_NO: Enkeltoppføring

en: Display, add, and delete notes for an entry.
nb_NO: Vis, legg til og slette notater for en oppføring.

en: Note Settings
nb_NO: Notat-innstillinger

en: Display notes?
nb_NO: Vis notater?

en: Display notes to users who are not logged-in?
nb_NO: Vis noter til brukere som ikke er logget inn?

en: Enable adding notes?
nb_NO: Aktiver legge til notater?

en: Allow emailing notes?
nb_NO: Tillat e-post notater?

en: Allow deleting notes?
nb_NO: Tillat sletting av notater?

en: Add Note
nb_NO: Legg til notat

en: Note added.
nb_NO: Notat har blitt lagt til

en: Note Content
nb_NO: Notat-innhold

en: Are you sure you want to delete the selected notes?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette de valgte notatene?

en: Notes for this entry
nb_NO: Notater for denne oppføring

en: Toggle all notes
nb_NO: Bytt mellom alle notater

en: There are no notes.
nb_NO: Det finnes ingen notater.

en: Processing&hellip;
nb_NO: Behandler&hellip;

en: Other email address
nb_NO: Annen e-postadresse

en: Email subject
nb_NO: Emne

en: New entry note
nb_NO: Nytt notat for oppføring

en: This note was sent from {url}
nb_NO: Dette notatet ble sendt fra {url}

en: Also email this note to
nb_NO: Send også dette notatet til

en: There was an error adding the note.
nb_NO: Det oppstod en feil da du prøvde å legge til notatet.

en: You don't have the ability to delete notes.
nb_NO: Du kan ikke slette notater.

en: You don't have the ability to add notes.
nb_NO: Du kan ikke legge til notater.

en: added on {date_created_formatted}
nb_NO: lagt til {date_created_formatted}

en: The note is empty.
nb_NO: Notatet er tom.

en: Address
nb_NO: Adresse

en: Show Map Link:
nb_NO: Vis kartlink:

en: Display a "Map It" link below the address
nb_NO: Vis en "Kartlegg det" link under adressen

en: Approve Entries
nb_NO: Godkjenn oppføringer

en: Approve and reject entries from the View.
nb_NO: Godkjenn og avvis oppføringer fra Visningen.

en: Calculation
nb_NO: Beregning

en: Checkbox
nb_NO: Avkryssningsboks

en: This input has a label and a value. What should be displayed?
nb_NO: Denne inngangen har en etikett og en verdi. Hva skal vises?

en: A check mark, if the input is checked
nb_NO: En avkrysning hvis inngangen er avkrysset

en: Value of the input
nb_NO: Verdi for inngang

en: Label of the input
nb_NO: Etikett for inngang

en: What should be displayed:
nb_NO: Hva skal vises:

en: Created By
nb_NO: Laget av

en: Submitted by:
nb_NO: Innsendt av:

en: Entry Creator: Display Name
nb_NO: Skapere av oppføring: Visningsnavn

en: Entry Creator: Email
nb_NO: Skapere av oppføring: E-post

en: Entry Creator: Username
nb_NO: Skapere av oppføring: Brukernavn

en: Entry Creator: User ID
nb_NO: Skapere av oppføring: Bruker-ID

en: Entry Creator: Roles
nb_NO: Skapere av oppføring: Roller

en: User Format
nb_NO: Brukerformat

en: How should the User information be displayed?
nb_NO: Hvordan skal brukerinformasjonen vises?

en: User ID # (Example: 426)
nb_NO: Bruker ID # (Eksempel: 426)

en: Username (Example: "nostromo")
nb_NO: Brukernavn (Eksempel: "Nostromo")

en: Display Name (Example: "Ellen Ripley")
nb_NO: Visningsnavn (Eksempel: "Tine Andersen")

en: Credit Card
nb_NO: Kredittkort

en: Currency
nb_NO: Valuta

en: Enter text or HTML. Also supports shortcodes. You can show or hide data using the %s shortcode (%slearn more%s).
nb_NO: Skriv inn tekst eller HTML. Støtter også kortkoder  Du kan vise eller skjule data ved hjelp av %s kortkode (%sLær mer%s).

en: Automatically add paragraphs to content
nb_NO: Legg automatisk til paragrafer til innhold

en: Wrap each block of text in an HTML paragraph tag (recommended for text).
nb_NO: Pakk inn hver blokk med tekst i et HTML-avsnitt (Anbefales for tekst).

en: Date
nb_NO: Dato

en: Email
nb_NO: E-post

en: Link the Email Address
nb_NO: Link til e-postadressen

en: Clicking the link will generate a new email.
nb_NO: Ved å klikke på linken vil en ny e-post genereres.

en: Email Subject
nb_NO: Emne

en: Set the default email subject line.
nb_NO: Angi standard e-post emnefelt.

en: Email Body
nb_NO: Meldingstekst

en: Set the default email content.
nb_NO: Angi standard e-postinnhold.

en: Encrypt Email Address
nb_NO: Krypter e-postadresse

en: Make it harder for spammers to get email addresses from your entries. Email addresses will not be visible with Javascript disabled.
nb_NO: Gjøre det vanskeligere for spammere å få e-postadresser fra oppføringene. E-postadresser vil ikke være synlige når Javascript er deaktivert.

en: Link Text:
nb_NO: Tekstlink:

en: File Upload
nb_NO: Filopplasting

en: Display as a Link:
nb_NO: Vis som en link:

en: Display the uploaded files as links, rather than embedded content.
nb_NO: Vise de opplastede filene som linker i stedet for enn innebygd innhold.

en: Quiz Score
nb_NO: Poengsum

en: Show Max Score?
nb_NO: Vis maksimal poengsum?

en: Display score as the a fraction: "[score]/[max score]". If unchecked, will display score.
nb_NO: Vis poengsum som en brøk: "[score]/[max score]". Hvis den er krysset av vil poengsummen vises.

en: Hidden
nb_NO: Skjult

en: Approval Status
nb_NO: Godkjenningsstatus

en: Display the entry's current approval status.
nb_NO: Vis oppføringens nåværende godkjenningsstatus.

en: Approval:
nb_NO: Godkjenning:

en: Approved Label
nb_NO: Godkjent etikett

en: If the entry is approved, display this value
nb_NO: Hvis oppføringen er godkjent skal denne verdi vises

en: Disapproved Label
nb_NO: Ikke godkjent etikett

en: If the entry is not approved, display this value
nb_NO: Hvis oppføringen ikke er godkjent skal denne verdi vises

en: Unapproved Label
nb_NO: Ikke godkjent etikett

en: If the entry has not yet been approved or disapproved, display this value
nb_NO: Hvis oppføringen ikke har blitt godkjent eller ikke er godkjent skal denne verdien vises

en: Is Fulfilled
nb_NO: Oppfylt

en: Not Fulfilled
nb_NO: Ikke oppfylt

en: Fulfilled
nb_NO: Oppfylt

en: List
nb_NO: Liste

en: Multi Select
nb_NO: Velg flere

en: Name
nb_NO: Navn

en: Number
nb_NO: Nummer

en: Format number?
nb_NO: Format nummer?

en: Display numbers with thousands separators.
nb_NO: Vis tall med tusenskilletegn.

en: Decimals
nb_NO: Desimaler

en: Precision of the number of decimal places. Leave blank to use existing precision.
nb_NO: Presisjon av antall desimaler. La stå tomt for å bruke eksisterende presisjon.

en: Entry link text (required)
nb_NO: Linktekst til oppføring (påkrevd)

en: Entry #{entry_id}
nb_NO: Oppføring #{entry_id}

en: Text or HTML to display after the link (optional)
nb_NO: Tekst eller HTML å vise etter link (valgfritt)

en: This content will be displayed below each entry link.
nb_NO: Dette innholdet vil bli vist under hver oppføringslink.

en: Entries to Display
nb_NO: Oppføringer å vise

en: What is the maximum number of entries that should be shown?
nb_NO: Hva er det maksimale antall oppføringer som skal vises?

en: Don't display this field if the entry creator has no other entries
nb_NO: kke vis dette feltet hvis skaperen av oppføringen ikke har noe andre oppføringer

en: No Entries Text
nb_NO: Ingen oppføringer tekst

en: The text that is shown if the entry creator has no other entries (and "Hide if no entries" is disabled).
nb_NO: Teksten som vises hvis skaperen av oppføringen ikke har noe andre oppføringer (og "Skjul hvis ingen oppføringer finnes" er deaktivert).

en: This user has no other entries.
nb_NO: Denne brukeren har ingen andre oppføringer.

en: Page
nb_NO: Side

en: Password
nb_NO: Passord

en: Payment Amount
nb_NO: Betalingsbeløp

en: Payment Date
nb_NO: Betalingsdato

en: The date the payment was received.
nb_NO: Datoen da betalingen ble mottat.

en: Payment Method
nb_NO: Betalingsmåte

en: The way the entry was paid for (ie "Credit Card", "PayPal", etc.)
nb_NO: Måten oppføringen ble betalt på for (dvs. "Kredittkort", "PayPal", osv)

en: Payment Status
nb_NO: Betalingsstatus

en: The current payment status of the entry (ie "Processing", "Failed", "Cancelled", "Approved").
nb_NO: Oppføringen nåværende betalingsstatus (dvs. "Behandler", "Feilet", "Avbrutt", "Godkjent").

en: Phone
nb_NO: Telefon

en: Make Phone Number Clickable
nb_NO: Gjør telefonnummeret klikkbart

en: Allow dialing a number by clicking it?
nb_NO: Tillat at ringe et nummer ved å klikke på det?

en: Post Category
nb_NO: Legg til kategori

en: Post Content
nb_NO: Legg til innhold

en: Post Custom Field
nb_NO: Legg til tilpasset felt

en: Post Excerpt
nb_NO: Legg til utdrag

en: Post Image
nb_NO: Legg til bilde

en: Post Tags
nb_NO: Legg til tags

en: Post Title
nb_NO: Legg til tittel

en: Show Answer Explanation?
nb_NO: Vis forklaring?

en: If the field has an answer explanation, show it?
nb_NO: Vis forklaring hvis det er tilgjengelig for feltet?

en: Radio Buttons
nb_NO: Radio knapper

en: Section
nb_NO: Avsnitt

en: Link to URL:
nb_NO: Link til URL:

en: Display as a link to the Source URL
nb_NO: Vis som en link til URL-kilde

en: Customize the link text. If empty, the link text will be the URL.
nb_NO: Tilpass linkteksten. Hvis denne er tom vil linkteksten være websiden.

en: Single Line Text
nb_NO: Tekst for enkeltlinje

en: Paragraph Text
nb_NO: Avsnittstekst

en: Maximum words shown
nb_NO: Maksimal mengde ord vist

en: Enter the number of words to be shown. If specified it truncates the text. Leave it blank if you want to show the full text.
nb_NO: Skriv inn antall ord som skal vises. Hvis det angis forkortes teksten. Lå det stå tomt hvis du ikke vil vise hele teksten.

en: Convert text URLs to HTML links
nb_NO: Konverter URL til HTML-linker

en: Converts URI, www, FTP, and email addresses in HTML links
nb_NO: Konverterer URL, www, FTP og e-postadresser i HTML-linker

en: Time
nb_NO: Tid

en: Transaction ID
nb_NO: Felt ID: %s

en: Transaction Type
nb_NO: Transaksjonstype

en: The type of the order: one-time payment or subscription
nb_NO: Den type rekkefølgen: Engangsbetaling eller abonnement

en: One-Time Payment
nb_NO: Engangsbetaling

en: Subscription
nb_NO: Abonnement

en: Website
nb_NO: Nettsted

en: Define custom link text. Leave blank to display the URL
nb_NO: Definer tilpassede linkteksten. La stå tomt for å vise URL.

en: Shorten Link Display
nb_NO: Forkort linkvisning

en: Only show the domain for a URL instead of the whole link.
nb_NO: Bare vis domenet for en URL i stedet for hele linken.

en: Don&rsquo;t show the full URL, only show the domain.
nb_NO: Ikke vis hele domenet for en URL i stedet for hele linken.

en: Workflow Status
nb_NO: Arbeidsflyt status

en: Workflow Step
nb_NO: Arbeidsflyt trinn-for-trinn

en: Workflow Complete
nb_NO: Arbeidsflyt komplett

en: Link to the post
nb_NO: Link til innlegget

en: Link to the post created by the entry.
nb_NO: Link til innlegget skapt av oppføringen.

en: Link to the category or tag
nb_NO: Link til kategorien eller tag

en: Link to the current category or tag. "Link to single entry" must be unchecked.
nb_NO: Link til den gjeldende kategori eller tag. "Link til enkeltoppføringer" må være avkrysset.

en: Use the live post data
nb_NO: Bruk live-postdata

en: Instead of using the entry data, instead use the current post data.
nb_NO: I stedet for å bruke inngangsdata skal du bruke den aktuelle postdata.

en: Override Date Format
nb_NO: Overstyr datoformat

en: Define how the date is displayed (using %sthe PHP date format%s)
nb_NO: Definer hvordan datoen skal vises (ved hjelp av %sPHP datoformatet%s)

en: Quiz Score Total
nb_NO: Total Quiz-poengsum

en: Displays the number of correct Quiz answers the user submitted.
nb_NO: Viser antall riktige Quiz-svar brukeren sendt.

en: Quiz Percentage Grade
nb_NO: Quiz karakterprosent

en: Displays the percentage of correct Quiz answers the user submitted.
nb_NO: Viser prosentandelen av korrekte Quiz-svar brukeren sendt.

note: translators: This is a field type used by the Gravity Forms Quiz Addon. "A" is 100-90, "B" is 89-80, "C" is 79-70, etc.
en: Quiz Letter Grade
nb_NO: Quiz-bokstavkarakter

en: Displays the Grade the user achieved based on Letter Grading configured in the Quiz Settings.
nb_NO: Viser karakteren brukeren har oppnådd basert på karaktersystemet konfigureret i innstillingene for Quiz.

en: Quiz Pass/Fail
nb_NO: Quiz - Godkjent/ikke godkjent

en: Displays either Passed or Failed based on the Pass/Fail settings configured in the Quiz Settings.
nb_NO: Viser enten godkjent eller ikke godkjent basert på innstillingene som har blitt konfigurert

en: Business Data
nb_NO: Bedriftsdata

en: Display business information in a table.
nb_NO: Vis forretningsinformasjon i en tabell.

en: Business Listings
nb_NO: Stillingsannonser

en: Display business profiles.
nb_NO: Vis bedriftsprofiler.

en: Edit Table
nb_NO: Rediger tabell

en: Display items in a table view.
nb_NO: Vis elementer i en tabellvisning.

en: Visible Edit Fields
nb_NO: Synlige redigeringsfelter

en: Display items in a listing view.
nb_NO: Vis elementer i stillingsannonsen.

en: Link to single entry
nb_NO: Link til enkeltoppføringer

en: Listing Title
nb_NO: Annonsetittel

en: Subheading
nb_NO: Underoverskrift

en: Data placed here will be bold.
nb_NO: Data som er plassert her vil bli vist i fet skrift.

en: Image
nb_NO: Bilde

en: Leave empty to remove.
nb_NO: La stå tomt for å fjerne.

en: Other Fields
nb_NO: Andre felt

en: Below the subheading, a good place for description and other data.
nb_NO: Under underoverskriften er et bra sted for beskrivelse og annen data.

en: Footer Left
nb_NO: Venstre bunntekst

en: Footer Right
nb_NO: Høyre bunntekst

en: Visible Table Columns
nb_NO: Synlige tabellkolonner

en: Each field will be displayed as a column in the table.
nb_NO: Hvert felt vil bli vist som en kolonne i tabellen.

en: Event Listings
nb_NO: Aktivitetsoppføringer

en: Present a list of your events.
nb_NO: Presenterer en liste over hendelsene.

en: Issue Tracker
nb_NO: Saksporeren

en: Manage issues and their statuses.
nb_NO: Administrer saker og deres status.

en: Job Board
nb_NO: Stillingsannonser

en: Post available jobs in a simple job board.
nb_NO: Liste over ledige stillinger som stillingsannonser

en: People Profiles
nb_NO: Personprofiler

en: List people with individual profiles.
nb_NO: List personer med individuelle profiler.

en: Resume Board
nb_NO: Arbeidssøkere

en: Allow job-seekers to post their resumes.
nb_NO: Tillat arbeidssøkere å legge ur sine CVer.

en: Staff Profiles
nb_NO: Personalprofiler

en: List members of your team.
nb_NO: List medlemmer i teamet ditt.

en: Website Showcase
nb_NO: Portfolio

en: Feature submitted websites with screenshots.
nb_NO: Vis websider med skjermbilder.

en: Insert custom text or HTML as a widget
nb_NO: Sett inn tilpasset tekst eller HTML.

en: Enter text or HTML. Also supports shortcodes.
nb_NO: Skriv inn tekst eller HTML. Støtter også kortkoder.

en: Links to multiple pages of results.
nb_NO: Linker til flere sider med resultater.

en: Show each page number
nb_NO: Vis hvert sidenummer

en: Show every page number instead of summary (eg: 1 2 3 ... 8 »)
nb_NO: Vis hver sidenummer i stedet for sammendrag (f.eks. 1 2 3 ... 8 »)

en: Summary of the number of visible entries out of the total results.
nb_NO: Sammendrag av antallet synlige oppføringer ut av alle resultater.

en: Displaying %1$s - %2$s of %3$s
nb_NO: Viser %1$s - %2$s av %3$s

en: Displays the results of Poll Fields that exist in the form.
nb_NO: Viser resultatene av meningsmålingsfelt som eksisterer i skjemaet.

en: Display Percentages
nb_NO: Vis prosenter

en: Display results percentages as part of results? Supported values are: true, false. Defaults to "true".
nb_NO: Vis prosenter som en del av resultatene? Støttede verdier er: riktig, galt. Standard er "riktig".

en: Display Counts
nb_NO: Vis teller

en: Display number of times each choice has been selected when displaying results? Supported values are: true, false. Defaults to "true".
nb_NO: Vis antall ganger hvert valg har blitt valgt ved visning av resultater? Støttede verdier er: riktig, galt. Standard er "riktig".

en: Style
nb_NO: Stil

en: The Polls Add-On currently supports 4 built in styles: red, green, orange, blue. Defaults to "green".
nb_NO: Målingenes tillegg støtter i dag fire innebygde stiler: rødt, grønt, orange, blått. Standard er "grønt".

en: Green
nb_NO: Grønt

en: Blue
nb_NO: Blått

en: Red
nb_NO: Rødt

en: Poll Results
nb_NO: Resultater fra meningsmåling

en: Search form for searching entries.
nb_NO: Søkeskjema for søking av oppføringer.

en: Search Layout
nb_NO: Søk layout

en: Horizontal
nb_NO: Horisontal

en: Vertical
nb_NO: Vetikal

en: Show Clear button
nb_NO: Vis Fjern-knappen

en: Search Mode
nb_NO: Søkemodus

en: Should search results match all search fields, or any?
nb_NO: Skal søkeresultater matche alle søkefelt, eller enhvert felt?

en: Match Any Fields
nb_NO: Match enhvert felt

en: Match All Fields
nb_NO: Match alle felt

en: Text
nb_NO: Tekst

en: Links
nb_NO: Lenker

en: Date range
nb_NO: Datointervall

en: No search fields configured yet.
nb_NO: Ingen søkefelt konfigurert ennå.

en: Label
nb_NO: Etikett

en: Input Type
nb_NO: Inngangstype

en: There was an error loading searchable fields. Save the View or refresh the page to fix this issue.
nb_NO: Det oppstod en feil ved lasting av søkbare felt. Lagre Visning eller oppdatere siden for å løse dette problemet.

en: Search Everything
nb_NO: Søk etter alt:

en: Entry Creator
nb_NO: Skapere av oppføringen

en: Search Entries:
nb_NO: Søk oppføringer:

en: Filter by date:
nb_NO: Filtrer etter dato:

en: Entry ID:
nb_NO: OppføringsID:

en: Clear
nb_NO: Fjern

en: Show a different month
nb_NO: Vis en annen måned

en: Start date
nb_NO: Startdato

en: End date
nb_NO: Sluttdato

en: Show only:
nb_NO: Vis bare:

en: Search
nb_NO: Søk

en: GravityView Recent Entries
nb_NO: GravityView siste oppføringene

en: Display the most recent entries for a View
nb_NO: Vis de siste oppføringene for en Visning

en: Recent Entries
nb_NO: Siste oppføringene

en: Title:
nb_NO: Tittel:

en: Please select a View to search.
nb_NO: Velg en Visning å søke

en: &mdash; Select a View as Entries Source &mdash;
nb_NO: &mdash; Velg en Visning som kilde &mdash;

en: If Embedded, Page ID:
nb_NO: Side ID, hvis innebygd:

en: To have a search performed on an embedded View, enter the ID of the post or page where the View is embedded.
nb_NO: For å søke på en innebygd Visning skal du angi ID på innlegget eller siden der utsikten er innebygd på.

en: Number of entries to show:
nb_NO: Antall oppføringer som skal vises:

en: A search form for a specific GravityView.
nb_NO: Et søkeskjema for en bestemt GravityView.

en: GravityView Search
nb_NO: GravityView søk

en: This widget is not configurable from this screen. Please configure it on the %sWidgets page%s.
nb_NO: Denne widgeten er ikke konfigurerbar fra denne skjermen. Vennligst konfigurere den på %sWidgets-siden%s.

en: View:
nb_NO: Visning:

en: &mdash; Select a View &mdash;
nb_NO: &mdash; Velg en Visning &mdash;

en: Searchable fields:
nb_NO: Søkbare felt:

en: Search Fields
nb_NO: Søkefelt:

en: Letter
nb_NO: Bokstav

en: Pass/Fail
nb_NO: Godkjent/Ikke godkjent

[ctx: 1: Customer name; 2: Customer email]
en: Licensed to: %1$s (%2$s)
nb_NO: Lisensiert til: %1$s (%2$s)

[ctx: 1: GravityView upgrade name, 2: Cost of upgrade]
en: Upgrade to %1$s for %2$s
nb_NO: Oppgrader til %1$s for %2$s

[ctx: Displayed when a View is not configured. %s is replaced by the tab label]
en: The %s layout has not been configured.
nb_NO: Denne %s layout er ikke konfigurert.

[ctx: A scale from 0 (bad) to 10 (good)]
en: %s ("Not at all likely") to %s ("Extremely likely")
nb_NO: %s ("Ikke sannsynlig") til %s ("Ekstremt sannsynlig")

[ctx: Setting: Show or Hide]
en: Show
nb_NO: Vis

[ctx: Setting: Show or Hide]
en: Hide
nb_NO: Skjul

[ctx: Setting: On or off]
en: On
nb_NO: På

[ctx: Setting: On or off]
en: Off
nb_NO: Av

[ctx: Post Type General Name]
en: Views
nb_NO: Visninger

[ctx: Post Type Singular Name]
en: View
nb_NO: Vis

[ctx: Menu name]
en: Views
nb_NO: Visninger

[ctx: View Item]
en: View
nb_NO: Vis

[ctx: Label in field picker for empty label]
en: Field #%s (No Label)
nb_NO: Felt #%s (Ingen etikett)

[ctx: Error shown when submitting support request and there is no subject provided]
en: Please enter a subject
nb_NO: Vennligst skriv inn et emne

[ctx: Error shown when submitting support request and there is no message provided]
en: Please enter a message
nb_NO: Vennligst skriv meldingen din

[ctx: Column title that shows what template is being used for Views]
en: Template
nb_NO: Mal

[ctx: Debugging output data is empty.]
en: Empty
nb_NO: Tom

[ctx: Clear all data from the form]
en: Clear
nb_NO: Fjern

[ctx: Reset the search form to the state that existed on page load]
en: Reset
nb_NO: Tilbakestill

[ctx: Edit View with the ID of %d]
en: Edit View #%d
nb_NO: Rediger Visning #%d

[ctx: First parameter: Success or error of the action. Second: User ID number]
en: %s: Assigned User ID #%d as the entry creator.
nb_NO: %s: Tildelt Bruker ID #%d som skaperen av oppføringen.

[ctx: To show that the entry was unassigned from an actual user to no user.]
en: No User
nb_NO: Ingen bruker

[ctx: No user assigned to the entry]
en: No User
nb_NO: Ingen bruker

[ctx: User capability]
en: Entry Creator
nb_NO: Skapere av oppføringen

[ctx: Link shown when invalid Edit Entry link is clicked]
en: Go back.
nb_NO: Tilbake

[ctx: %s is opening and closing HTML link]
en: Only users with specific capabilities will be able to view, add and delete notes. %sRead more%s.
nb_NO: Bare brukere med spesielle evner vil være i stand til å se, legge til og slette notater. %sLes mer%s.

[ctx: Example email address used as a placeholder]
en: you@example.com
nb_NO: du@example.com

[ctx: Message to display when submitting a note without content.]
en: Note cannot be blank.
nb_NO: Notat kan ikke være tom.

[ctx: The string placeholders are for emphasis HTML]
en: Note: this will display poll results for %sall form entries%s, not only the entries displayed in the View.
nb_NO: Merk: Dette vil vise resultater fra meningsmåling for %salle skjemaoppføringer%s og ikke bare de oppføringene som vises i Visning.

[ctx: Close calendar]
en: Close
nb_NO: Lukk

[ctx: Previous month in calendar]
en: Prev
nb_NO: Forrige

[ctx: Next month in calendar]
en: Next
nb_NO: Neste

[ctx: Today in calendar]
en: Today
nb_NO: I dag

[ctx: Week in calendar]
en: Week
nb_NO: Uke

[ctx: %s is the current Quiz field type ("Letter" or "Pass/Fail")]
en: %s grading is disabled for this form. %sChange the setting%s
nb_NO: %s karaktersystem er deaktivert for dette skjemaet. %sEndre innstillingene%s

[ctx: Post Image field title heading]
en: Title:
nb_NO: Tittel:

[ctx: Post Image field caption heading]
en: Caption:
nb_NO: Bildetekst:

[ctx: Post Image field description heading]
en: Description:
nb_NO: Beskrivelse:
