Plugins - The Events Calendar - Stable (latest release) - en to el_GR translation catalogue (794 entries)

en:  (View Full %1$s Description Here: %2$s)
el_GR:  (Δείτε την πλήρη %1$s περιγραφή εδώ: %2$s)

en:  and
el_GR:  και

[ctx: "Create or Find Organizer", but when the word "Organizer" is customized to something else.]
en: Create or Find %s
el_GR: Δημιουργία ή Εύρεση %s

[ctx: "Create or Find Venue", but when the word "Venue" is customized to something else.]
en: Create or Find %s
el_GR: Δημιουργία ή Εύρεση %s

en: %1$s %2$s iCal Feed
el_GR: %1$s %2$s iCal Τροφοδοσία

en: %1$s for %2$s - %3$s
el_GR: %1$s για %2$s - %3$s

en: %1$s restored to revision from %2$s
el_GR: %1$s επαναφέρθηκε στην έκδοση από %2$s

en: %d%% complete
el_GR: %d%% ολοκληρωμένο

en: %s (post ID %d) created.
el_GR: %s (post ID %d) δημιουργήθηκε.

en: %s (post ID %d) updated.
el_GR: %s (post ID %d) ενημερώθηκε.

en: %s Categories
el_GR: %s Κατηγορίες

en: %s Category
el_GR: Κατηγορία %s

en: %s Cost
el_GR: Κόστος %s

[ctx: %s Event count in admin list]
en: All %s
el_GR: Όλες οι %s

[ctx: %s Events plural label]
en: All %s
el_GR: Όλες οι %s

en: %s From
el_GR: %s Από

en: %s In
el_GR: %s στις

en: %s Information
el_GR: %s Πληροφορίες

en: %s Name Already Exists
el_GR: Το όνομα της %s υπάρχει ήδη

en: %s Name already exists
el_GR: Το όνομα %s υπάρχει ήδη

en: %s Name can not be empty
el_GR: Το όνομα %s δεν μπορεί να παραμείνει κενό

en: %s Name:
el_GR: Όνομα %s:

en: %s Navigation
el_GR: %s Περιήγηση

en: %s Options
el_GR: Επιλογές %s

en: %s Settings
el_GR: Ρυθμίσεις %s

en: %s Tags:
el_GR: Ετικέτες %s

en: %s Website
el_GR: Σελίδα %s

en: %s ago
el_GR: %s πριν

en: %s cannot be a duplicate
el_GR: %s δεν μπορεί να είναι ένα διπλότυπο

en: %s cannot be the same as %s.
el_GR: %s δεν μπορεί να είναι το ίδιο με %s.

en: %s draft updated.
el_GR: Το προσχέδιο του/της %s ανανεώθηκε.

en: %s for
el_GR: %s για

en: %s from now
el_GR: %s από τώρα

en: %s must be a number between 0 and 21.
el_GR: %s πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ 0 και 21.

en: %s must be a number or percentage.
el_GR: %s πρέπει να είναι αριθμός ή ποσοστό.

en: %s must be a phone number.
el_GR: %s πρέπει να είναι ένας αριθμός τηλεφώνου.

en: %s must be a positive number.
el_GR: %s πρέπει να είναι ένας θετικός αριθμός.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
el_GR: %s πρέπει να είναι ένα έγκυρο slug (αριθμοί, γράμματα, παύλες, και κάτω παύλες).

en: %s must be a whole number.
el_GR: %s πρέπει να είναι αριθμός.

en: %s must be an email address.
el_GR: %s πρέπει να είναι διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: %s must consist of 5 numbers.
el_GR: %s πρέπει να αποτελείται από 5 αριθμούς.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
el_GR: %s πρέπει να αποτελείται μόνο από γράμματα, αριθμούς, παύλες, αποστρόφους και κενά διαστήματα.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
el_GR: %s πρέπει να αποτελείται από γράμματα, κενά διαστήματα, αποστρόφους και παύλες.

en: %s must contain numbers and letters only
el_GR: %s πρέπει να περιέχει μόνο αριθμούς και γράμματα

en: %s must contain numbers, letters and dots only
el_GR: %s πρέπει να περιέχει μόνο αριθμούς, γράμματα και τελείες

en: %s must have a value that's part of its options.
el_GR: %s πρέπει να έχει μια τιμή που να είναι μέρος των επιλογών του.

en: %s must not be empty
el_GR: %s δεν πρέπει να είναι κενό

en: %s published.
el_GR: Το %s δημοσιεύτηκε.

en: %s restored to revision from %s
el_GR: Το %s αποκαταστάθηκε στην αναθεώρηση από %s

en: %s saved.
el_GR: Το %s αποθηκεύθηκε.

en: %s submitted.
el_GR: Το %s καταχωρήθηκε.

en: %s updated.
el_GR: Το %s ενημερώθηκε.

en: (click here for details)
el_GR: (πατήστε εδώ για λεπτομέρειες)

en: + Google Map
el_GR: + Χάρτης Google

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
el_GR: 0 = σμίκρυνση, 21 = μεγέθυνση.

en: A fully designed and styled theme for your events pages.
el_GR: Ένα πλήρως σχεδιασμένο και μορφοποιημένο θέμα για τη σελίδα των εκδηλώσεών σας.

en: A problem stopped the time zone update process from completing. Please refresh and try again.
el_GR: Ένα πρόβλημα σταμάτησε τη διαδικασία ενημέρωσης ζώνης ώρας από την ολοκλήρωση. Ανανεώστε και δοκιμάστε ξανά.

en: A valid license key is required for support and updates
el_GR: Ένα έγκυρο κλειδι άδειας απαιτείται για υποστήριξη και ενημερώσεις

en: A widget that displays upcoming events.
el_GR: Ένα widget που εμφανίζει προσεχείς εκδηλώσεις.

en: Activate %s
el_GR: Ενεργοποίηση %s

en: Activate Block Editor for Events
el_GR: Ενεργοποίηση επεξεργαστή κειμένου Block για Εκδηλώσεις

en: Activate Plugin
el_GR: Ενεργοποίηση προσθέτου

en: Active Users:
el_GR: Ενεργοί χρήστες:

en: Add %s
el_GR: Προσθήκη %s

en: Add Button Text
el_GR: Προσθήκη κειμένου στο κουμπί

en: Add Description...
el_GR: Προσθέστε περιγραφή...

en: Add HTML after event content
el_GR: Προσθήκη HTML μετά το περιεχόμενο της εκδήλωσης

en: Add HTML before event content
el_GR: Προσθήκη HTML πριν από το περιεχόμενο της εκδήλωσης

en: Add New
el_GR: Προσθήκη Νέου

en: Add New %s
el_GR: Προσθήκη Νέας %s

en: Add New %s Category
el_GR: Προσθήκη νέας κατηγορίας %s

en: Add to Google Calendar
el_GR: Προσθήκη στο Ημερολόγιο Google

en: Additional Functionality
el_GR: Πρόσθετη Λειτουργικότητα

en: Address:
el_GR: Διεύθυνση:

en: Advanced Template Settings
el_GR: Προηγμένες Ρυθμίσεις Προτύπου

en: Afghanistan
el_GR: Αφγανιστάν

en: Alabama
el_GR: Αλαμπάμα

en: Alaska
el_GR: Αλάσκα

en: Albania
el_GR: Αλβανία

en: Algeria
el_GR: Αλγερία

en: All
el_GR: Όλες

en: All %s Categories
el_GR: Όλες οι %s Κατηγορίες

en: All Day
el_GR: Ολοήμερη Εκδήλωση

en: All Day Event
el_GR: Ολοήμερη Εκδήλωση

en: All day
el_GR: Όλη μέρα

en: American Samoa
el_GR: Αμερικάνικη Σαμόα

en: Andorra
el_GR: Ανδόρα

en: Angola
el_GR: Ανγκόλα

en: Anguilla
el_GR: Ανγκουίλλα

en: Antarctica
el_GR: Ανταρκτική

en: Antigua and Barbuda
el_GR: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

en: Apr
el_GR: Απρ

en: April
el_GR: Απρίλιος

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
el_GR: Σκέφτεστε "Πω πω, αυτό το πρόσθετο είναι καταπληκτικό! Θα πρέπει να πω ευχαριστώ στη Modern Tribe για όλη τη σκληρή δουλειά τους." Οι μεγαλύτερες ευχαριστίες που θα μπορούσαμε να ζητήσουμε είναι η αναγνώριση. Προσθέστε ένα μικρό κείμενο με σύνδεσμο στο κάτω μέρος του ημερολογίου σας που να οδηγεί στο πρότζεκτ The Events Calendar.

en: Argentina
el_GR: Αργεντινή

en: Arizona
el_GR: Αριζόνα

en: Arkansas
el_GR: Αρκάνσας

en: Armenia
el_GR: Αρμενία

en: Aruba
el_GR: Αρούμπα

en: Ask the site administrator to edit the %s slug
el_GR: Ζητήστε από τον διαχειριστή του ιστότοπου να επεξεργαστεί το %s slug

en: Aug
el_GR: Αύγ

en: August
el_GR: Αύγουστος

en: Australia
el_GR: Αυστραλία

en: Austria
el_GR: Αυστρία

en: Available %s
el_GR: Διαθέσιμοι %s

en: Azerbaijan
el_GR: Αζερμπαϊτζάν

en: Bahamas
el_GR: Μπαχάμες

en: Bahrain
el_GR: Μπαχρέιν

en: Bangladesh
el_GR: Μπανγκλαντές

en: Barbados
el_GR: Μπαρμπάντος

en: Basic Template Settings
el_GR: Βασικές Ρυθμίσεις Προτύπου

en: Belarus
el_GR: Λευκορωσία

en: Belgium
el_GR: Βέλγιο

en: Belize
el_GR: Μπελίζ

en: Benin
el_GR: Μπενίν

en: Bermuda
el_GR: Βερμούδες

en: Bhutan
el_GR: Μπουτάν

en: Bolivia
el_GR: Βολιβία

en: Bosnia and Herzegovina
el_GR: Βοσνία-Ερζεγοβίνη

en: Botswana
el_GR: Μποτσουάνα

en: Bouvet Island
el_GR: Νήσος Μπουβέ

en: Brazil
el_GR: Βραζιλία

en: British Indian Ocean Territory
el_GR: Βρετανικά εδάφη του Ινδικού Ωκεανού

en: Brunei Darussalam
el_GR: Μπρουνέι Νταρουσαλάμ

en: Bulgaria
el_GR: Βουλγαρία

en: Burkina Faso
el_GR: Μπουρκίνα Φάσο

en: Burundi
el_GR: Μπουρούντι

en: Calendar
el_GR: Ημερολόγιο

en: Calendar Month Navigation
el_GR: Πλοηγός Μήνα Ημερολογίου

en: Calendar of %s
el_GR: Ημερολόγιο του %s

en: California
el_GR: Καλιφόρνια

en: Cambodia
el_GR: Καμπότζη

en: Cameroon
el_GR: Καμερούν

en: Canada
el_GR: Καναδάς

en: Cancel
el_GR: Άκυρο

en: Cape Verde
el_GR: Πράσινο Ακρωτήριο

en: Category
el_GR: Κατηγορία

en: Cayman Islands
el_GR: Νησιά Κέιμαν

en: Central African Republic
el_GR: Κεντροαφρικανική Δημοκρατία

en: Chad
el_GR: Τσαντ

en: Check out the available add-ons
el_GR: Ελέγξτε τις διαθέσιμες επεκτάσεις

en: Check this to use the classic header.
el_GR: Επιλέξτε το για να χρησιμοποιήσετε την κλασική κεφαλίδα.

en: Check to enable maps for events and venues.
el_GR: Επιλέγξτε για να ενεργοποιήσετε χάρτες για τις εκδηλώσεις και τους χώρους διεξαγωγής.

en: Chile
el_GR: Χιλή

en: China
el_GR: Κίνα

en: Choose a page template to control the appearance of your calendar and event content.
el_GR: Επιλέξτε ένα πρότυπο σελίδας για τον έλεγχο της εμφάνισης του ημερολογίου σας και του περιεχομένου εκδηλώσεων.

en: Christmas Island
el_GR: Νήσος των Χριστουγέννων

en: City:
el_GR: Πόλη:

en: Clear
el_GR: Καθαρισμός

en: Clear Selection.
el_GR: Καθαρισμός Επιλογής.

en: Click here
el_GR: Κάντε κλικ εδώ

en: Click to view a Google Map
el_GR: Κάντε κλικ για να δείτε ένα χάρτη Google

en: Cocos (Keeling) Islands
el_GR: Νησιά Κόκος (Κίλινγκ)

en: Colombia
el_GR: Κολομβία

en: Colorado
el_GR: Κολοράντο

en: Community Events
el_GR: Εκδηλώσεις Κοινότητας

en: Community Tickets
el_GR: Εισιτήρια κοινότητας

en: Comoros
el_GR: Κομόρες

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
el_GR: Η σύγκριση επικύρωσης απέτυχε διότι δεν παρασχέθηκε αξία σύγκρισης για το πεδίο %s

en: Completed!
el_GR: Ολοκληρώθηκε!

en: Congo
el_GR: Κονγκό

en: Congo, Democratic Republic of the
el_GR: Λαϊκή Δημοκρατία του Κονγκό

en: Connecticut
el_GR: Κονέκτικατ

en: Cook Islands
el_GR: Νήσοι Κουκ

[ctx: Cost range separator]
en:  –
el_GR: -

en: Cost:
el_GR: Κόστος:

en: Costa Rica
el_GR: Κόστα Ρίκα

en: Could not save %s.
el_GR: Δεν αποθηκεύτηκε το %s.

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
el_GR: Η λίστα χωρών πρέπει να διαμορφωθεί ως μία χώρα ανά γραμμή με την ακόλουθη μορφή: <br> ΗΠΑ, Ηνωμένες Πολιτείες <br> ΗΒ, Ηνωμένο Βασίλειο.

en: Country:
el_GR: Χώρα:

en: Create or Find a Venue
el_GR: Δημιουργία ή Εύρεση Χώρου Εκδήλωσης

en: Create or Find an Organizer
el_GR: Δημιουργία ή Εύρεση Διοργανωτή

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
el_GR: Κροατία (τοπική ονομασία: Hrvatska)

en: Cuba
el_GR: Κούβα

en: Currency Symbol:
el_GR: Σύμβολο Νομίσματος:

en: Currency symbol follows value
el_GR: Σύμβολο νομίσματος μετά την τιμή

[ctx: Currency symbol position]
en: After cost
el_GR: Μετά την τιμή

[ctx: Currency symbol position]
en: Before cost
el_GR: Πριν την τιμή

en: Custom field deleted.
el_GR: Το προσαρμοσμένο πεδίο διαγράφηκε.

en: Custom field updated.
el_GR: Το προσαρμοσμένο πεδίο ενημερώθηκε.

en: Cyprus
el_GR: Κύπρος

en: Czech Republic
el_GR: Τσεχία

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Date Format Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Προβολής Ημερομηνίας

en: Date out of range.
el_GR: Ημερομήνια εκτός ορίων.

en: Date time separator
el_GR: Διαχωριστικό ημερομηνίας και ώρας

en: Date with year
el_GR: Ημερομηνία με έτος

en: Date without year
el_GR: Ημερομηνία χωρίς έτος

en: Date:
el_GR: Ημερομηνία:

en: Day
el_GR: Ημέρα

en: Day Navigation
el_GR: Πλοήγηση Ημέρας

en: Day Of
el_GR: Ημέρα Της

en: Debug Bar Plugin
el_GR: Πρόσθετο Μπάρας Αποσφαλμάτωσης

en: Debug mode
el_GR: Λειτουργία αποσφαλμάτωσης

en: Dec
el_GR: Δεκ

en: December
el_GR: Δεκέμβριος

en: Default Events Template
el_GR: Προεπιλεγμένο Πρότυπο Εκδηλώσεων

en: Default Page Template
el_GR: Προεπιλεγμένο Πρότυπο Σελίδας

en: Default currency symbol
el_GR: Προεπιλεγμένο σύμβολο νομίσματος

en: Default stylesheet used for events templates
el_GR: Προεπιλεγμένο φύλλο μορφοποίησης που χρησιμοποιείται για τα πρότυπα εκδηλώσεων

en: Default view
el_GR: Προεπιλεγμένη εμφάνιση

en: Delaware
el_GR: Ντέλαγουερ

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Denmark
el_GR: Δανία

en: Details
el_GR: Λεπτομέρειες

en: Disable the Event Search Bar
el_GR: Απενεργοποίση της Μπάρας Αναζήτησης Εκδηλώσεων

en: Display
el_GR: Εμφάνιση

en: Display Settings
el_GR: Προβολή Ρυθμίσεων

en: District of Columbia
el_GR: Περιφέρεια της Κολούμπια

en: Djibouti
el_GR: Τζιμπουτί

en: Do Not Import
el_GR: Μην Εισάγετε

en: Dominica
el_GR: Ντομίνικα

en: Dominican Republic
el_GR: Δομινικανή Δημοκρατία

en: Done
el_GR: Τέλος

en: Download .ics file
el_GR: Κατέβασμα αρχείου .ics

en: Draft
el_GR: Πρόχειρο

en: Duplicate Venues &amp; Organizers
el_GR: Διπλότυποι Χώροι Διεξαγωγής και Διοργανωτές

en: East Timor
el_GR: Ανατολικό Τιμόρ

en: Ecuador
el_GR: Εκουαδόρ

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Edit %s
el_GR: Επεξεργασία %s

en: Edit %s Category
el_GR: Επεξεργασία κατηγορίας %s

en: Edit Venue
el_GR: Επεξεργασία τόπου διεξαγωγής

en: Egypt
el_GR: Αίγυπτος

en: El Salvador
el_GR: Ελ Σαλβαδόρ

en: Enable Maps
el_GR: Ενεργοποίηση Χάρτη

en: Enable Time Zone support
el_GR: Ενεργοποιήστε τη βοήθεια της ζώνης ώρας

en: Enable comments on event pages.
el_GR: Ενεργοποίηση σχολίων στις σελίδες εκδηλώσεων.

en: Enable event views
el_GR: Ενεργοποίηση εμφανίσεων εκδήλωσης

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να καταγράφονται πληροφορίες αποσφαλμάτωσης. Ως προεπιλογή η καταγραφή θα γίνεται στο error log της PHP του σέρβερ σας. Αν θέλετε να δείτε τα μηνύματα καταγραφής στον browser σας, τότε σας συνιστούμε να εγκαταστήσετε το %s και να αναζητήσετε την καρτέλα "Tribe"  στην  έξοδο αποσφαλμάτωσης.

en: End Date
el_GR: Ημερομηνία Λήξης

en: End of day cutoff
el_GR: Ανώτατο όριο τέλους ημέρας

en: End:
el_GR: Τέλος:

en: English
el_GR: Αγγλικά

en: Enter a 0 for %s that are free or leave blank to hide the field.
el_GR: Εισάγετε 0 για %s με ελεύθερη είσοδο ή αφήστε το κενό αν δεν θέλετε να εμφανίζεται το πεδίο

en: Enter the format to use for dates that show a month and year only. Used on month view.
el_GR: Καταχωρίστε την μορφή που θα χρησιμοποιείται για προβολή ημερομηνίας που δείχνουν μόνο μήνα και έτος. Χρησιμοποιείται στην προβολή μήνα.

en: Enter the format to use for displaying dates without a year. Used when showing an event from the current year.
el_GR: Καταχωρίστε την μορφή που θα χρησιμοποιείται για προβολή ημερομηνίας χωρίς έτος. Χρησιμοποιείται για προβολή εκδήλωσης τρέχοντος έτους.

en: Enter the separator that will be placed between the date and time, when both are shown.
el_GR: Καταχωρίστε το διαχωριστικό που θα τοποθετηθεί μεταξύ ημερομηνίας και ώρας, όταν έχει επιλεχθεί η προβολή και των δύο.

en: Enter the separator that will be used between the start and end time of an event.
el_GR: Καταχωρίστε το διαχωριστικό που θα τοποθετηθεί μεταξύ ώρας έναρξης και λήξης της εκδήλωσης.

en: Equatorial Guinea
el_GR: Ισημερινή Γουινέα

en: Eritrea
el_GR: Ερυθραία

en: Error
el_GR: Σφάλμα

en: Estonia
el_GR: Εσθονία

en: Ethiopia
el_GR: Αιθιοπία

en: Event
el_GR: Εκδήλωση

en: Event Add-Ons
el_GR: Πρόσθετα Εκδηλώσεων

en: Event Blocks
el_GR: Μπλοκ Εκδηλώσεων

en: Event Category
el_GR: Κατηγορία Εκδήλωσης

en: Event Cost
el_GR: Κόστος Εκδήλωσης

en: Event Currency Position
el_GR: Θέση του συμβόλου Ισοτιμίας

en: Event Currency Symbol
el_GR: Σύμβολο Ισοτιμίας

en: Event Description
el_GR: Περιγραφή Εκδήλωσης

en: Event End Date
el_GR: Ημερομηνία Λήξης Εκδήλωσης

en: Event End Time
el_GR: Ώρα Λήξης Εκδήλωσης

en: Event Featured Image
el_GR: Εικόνα εκδήλωσης

en: Event Name
el_GR: Όνομα Εκδήλωσης

en: Event Organizers
el_GR: Διοργανωτές Eκδηλώσεων

en: Event Show Map
el_GR: Εμφάνιση Χάρτη Εκδήλωσης

en: Event Show Map Link
el_GR: Εμφάνιση Συνδέσμου Χάρτη Εκδήλωσης

en: Event Start Date
el_GR: Ημερομηνία Έναρξης Εκδήλωσης

en: Event Start Time
el_GR: Ώρα Έναρξης Εκδήλωσης

en: Event Tags
el_GR: Ετικέτες δραστηριοτήτων

en: Event Tickets
el_GR: Εισιτήρια εκδήλωσης

en: Event Venue Name
el_GR: Όνομα χώρου διεξαγωγής εκδήλωσης

en: Event Website
el_GR: Site Εκδήλωσης

en: Eventbrite Tickets
el_GR: Εισητήρια Eventbrite

en: Events
el_GR: Εκδηλώσεις

en: Events Calendar PRO
el_GR: The Events Calendar PRO

en: Events Import
el_GR: Εισαγωγή εκδηλώσεων

en: Events List
el_GR: Λίστα Εκδηλώσεων

en: Events Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Εκδηλώσεων

en: Events Tickets
el_GR: Εισιτήρια εκδηλώσεων

en: Events URL slug
el_GR: URL slug Εκδηλώσεων

en: Events template
el_GR: Πρότυπο εκδηλώσεων

en: Every time you rate %s5 stars%s, a fairy is born. Okay maybe not, but more happy users mean more contributions and help on the forums. The community NEEDS your voice.
el_GR: Κάθε φορά που βαθμολογείτε με %s5 αστέρια%s, μια νεράιδα γεννιέται. Εντάξει, ίσως όχι, αλλά περισσότεροι χαρούμενοι χρήστες σημαίνει πιο πολλή συνεισφορά και βοήθεια στα φόρουμς. Η κοινότητα ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ την φωνή σας.

en: F j, Y
el_GR: j F Y

en: Facebook Events
el_GR: Εκδηλώσεις Facebook

en: Failed to import record in row %d.
el_GR: Απέτυχε η εισαγωγή εγγραφής στη γραμμή %d.

en: Falkland Islands (Malvinas)
el_GR: Νησιά Φώκλαντ (Μαλβίνες)

en: Faroe Islands
el_GR: Νήσοι Φερόε

en: Feb
el_GR: Φεβ

en: February
el_GR: Φεβρουάριος

en: Field ID:
el_GR: Κωδ. Πεδίου:

en: Fiji
el_GR: Φίτζι

en: Filters
el_GR: Φίλτρα

en: Find %s
el_GR: Βρείτε %s

en: Find out more
el_GR: Μάθετε περισσότερα

en: Find out more »
el_GR: Δείτε περισσότερα »

en: Finding & extending your calendar.
el_GR: Εύρεση & επέκταση του ημερολογίου σας.

en: Finding your calendar.
el_GR: Εύρεση του ημερολογίου σας.

en: Finland
el_GR: Φιλανδία

en: Florida
el_GR: Φλόριντα

en: France
el_GR: Γαλλία

en: Free
el_GR: Δωρεάν

en: French Guiana
el_GR: Γαλλική Γουιάνα

en: French Polynesia
el_GR: Γαλλική Πολυνησία

en: French Southern Territories
el_GR: Γαλλικά Νότια Εδάφη

en: Fri
el_GR: Παρ

en: Friday
el_GR: Παρασκευή

en: Full Styles
el_GR: Πλήρη Στυλ

en: Gabon
el_GR: Γκαμπόν

en: Gambia
el_GR: Γκάμπια

en: General
el_GR: Γενικά

en: General Settings
el_GR: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Germany
el_GR: Γερμανία

en: Ghana
el_GR: Γκάνα

en: Gibraltar
el_GR: Γιβλαρτάρ

en: Go to WordPress Updates page
el_GR: Μετάβαση στην σελίδα αναβαθμίσεων του WordPress

en: Go to plugins page
el_GR: Μετάβαση στην σελίδα των Πρόσθετων

en: Google Calendar
el_GR: Ημερολόγιο Google

en: Google Maps default zoom level
el_GR: Προεπιλεγμένο επίπεδο εστίασης για τους Χάρτες Google

en: Greece
el_GR: Ελλάδα

en: Greenland
el_GR: Γροιλανδία

en: Grenada
el_GR: Γρενάδα

en: Guadeloupe
el_GR: Γουαδελούπη

en: Guam
el_GR: Γκουάμ

en: Guatemala
el_GR: Γουατεμάλα

en: Guinea
el_GR: Γουινέα

en: Guinea-Bissau
el_GR: Γουινέα-Μπισάου

en: Guyana
el_GR: Γουιάνα

en: Haiti
el_GR: Αϊτή

en: Have an event that runs past midnight? Select a time after that event's end to avoid showing the event on the next day's calendar.
el_GR: Έχετε εκδηλώσεις που τρέχουν μετά τα μεσάνυχτα; Ελέγξτε πότε τελειώνει επισήμως η ημέρα σας για να αποφευχθεί η κατά λάθος προβολή της εκδήλωσής σας στην επόμενη μέρα.

en: Hawaii
el_GR: Χαβάη

en: Heard and McDonald Islands
el_GR: Νήσοι Χερντ και Mc Donald

en: Help
el_GR: Βοήθεια

en: Here is the iCal feed URL for your events:
el_GR: Εδώ είναι το iCal feed URL για τις εκδηλώσεις σας:

en: Hidden Blocks Editor Config
el_GR: Ρυθμίσεις Επεξεργαστή Κρυμμένων Στοιχείων

en: Hide From %s Listings
el_GR: Απόκρυψη από τις λίστες %s

en: Hide and Ignore &#8220;%s&#8221;
el_GR: Απόκρυψη και Αγνόηση &#8220;%s&#8221;

en: Hide the following settings tabs on every site:
el_GR: Απόκρυψη των παρακάτω καρτέλων ρυθμίσεων σε όλα τα site:

en: Hmmm... something's wrong with this validator. Please contact %ssupport%s.
el_GR: Χμμμ... κάτι πήγε στραβά με την επιβεβαίωση του κλειδιού. Παρακαλώ επικοινωνήστε με την <a href="%s">υποστήριξη.</a>

en: Holy See (Vatican City State)
el_GR: Αγία Έδρα (Πόλη του Βατικανού)

en: Honduras
el_GR: Ονδούρα

en: Hong Kong
el_GR: Χόνγκ Κόνγκ

en: Hungary
el_GR: Ουγγαρία

en: Iceland
el_GR: Ισλανδία

en: Idaho
el_GR: Αϊντάχο

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code after the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
el_GR: Αν είστε εξοικειωμένοι με την HTML, μπορείτε να προσθέσετε επιπλέον κώδικα μετά το πρότυπο εκδηλώσεων. Αυτό είναι απαραίτητο για κάποια θέματα, καθώς βοηθάει στη μορφοποίηση ή διάταξη.

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code before the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
el_GR: Αν είστε εξοικειωμένοι με την HTML, μπορείτε να προσθέσετε επιπλέον κώδικα πριν από το πρότυπο εκδηλώσεων. Αυτό είναι απαραίτητο για κάποια θέματα, καθώς βοηθάει στη μορφοποίηση ή διάταξη.

en: If you want to stop and clear current asynchronous import processes %1$s.
el_GR: Αν θέλετε να διακόψετε και να διαγράψετε τις τρέχουσες ασύγχρονες διαδικασίες εισαγωγής %1$s.

en: Illinois
el_GR: Ιλλινόις

en: Import
el_GR: Εισαγωγή

en: Import Process System
el_GR: Σύστημα διαδικασιών εισαγωγής

en: Import Settings
el_GR: Ρυθμίσεις εισαγωγής

en: Import Type:
el_GR: Τρόπος Εισαγωγής:

en: Import complete!
el_GR: Εισαγωγή ολοκληρώθηκε!

en: Include events in main blog loop
el_GR: Συμπερίληψη εκδηλώσεων στον κύριο βρόχο του ιστολογίου (blog)

en: India
el_GR: Ινδία

en: Indiana
el_GR: Ιντιάνα

en: Indonesia
el_GR: Ινδονησία

en: Initializing Tribe Events on %s
el_GR: Αρχικοποίηση των Tribe Events στο %s

en: Install %s
el_GR: Εγκατάσταση του %s

en: Install Plugin
el_GR: Εγκατάσταση προσθέτου

en: Invalid field type specified
el_GR: Ορίστηκε μη έγκυρος τύπος πεδίου

en: Invalid or incomplete field passed
el_GR: Άκυρο ή ελλιπές πεδίο

en: Iowa
el_GR: Αϊόβα

en: Iran, Islamic Republic of
el_GR: Ιράν (Ισλαμική Δημοκρατία του)

en: Iraq
el_GR: Ιράκ

en: Ireland
el_GR: Ιρλανδία

en: Israel
el_GR: Ισραήλ

en: Italy
el_GR: Ιταλία

en: Jamaica
el_GR: Τζαμάικα

en: Jan
el_GR: Ιαν

en: January
el_GR: Ιανουάριος

en: Japan
el_GR: Ιαπωνία

en: Jordan
el_GR: Ιορδανία

en: Jul
el_GR: Ιούλ

en: July
el_GR: Ιούλιος

en: Jun
el_GR: Ιούν

en: June
el_GR: Ιούνιος

en: Kansas
el_GR: Κάνσας

en: Kazakhstan
el_GR: Καζακστάν

en: Kentucky
el_GR: Κεντάκι

en: Kenya
el_GR: Κένυα

en: Keyword
el_GR: Λέξη

en: Keyword(s)
el_GR: Λέξη(εις)-κλειδι(ά)

en: Keywords:
el_GR: Λέξεις-κλειδιά:

en: Kiribati
el_GR: Κιριμπάτι

en: Korea, Democratic People's Republic of
el_GR: Κορέα, Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας

en: Korea, Republic of
el_GR: Κορέα, Δημοκρατία της

en: Kuwait
el_GR: Κουβέιτ

en: Kyrgyzstan
el_GR: Κιργιστάν

en: Lao People's Democratic Republic
el_GR: Δημοκρατική Δημοκρατία του Λάος

en: Latest Version:
el_GR: Τελευταία Έκδοση:

en: Latvia
el_GR: Λετονία

en: Lebanon
el_GR: Λίβανος

en: Lesotho
el_GR: Λεσόθο

en: Liberia
el_GR: Λιβερία

en: Libya
el_GR: Λιβύη

en: License Key
el_GR: Κλειδί Άδειας

en: License key(s) updated.
el_GR: Κλειδί(-ά) άδειας ενημερώθηκε(-αν).

en: Licenses
el_GR: Άδειες

en: Liechtenstein
el_GR: Λιχτενστάιν

en: List
el_GR: Λίστα

en: Lithuania
el_GR: Λιθουανία

en: Loading %s
el_GR: Φόρτωση %s

en: Location:
el_GR: Τοποθεσία:

en: Looking for Something Special?
el_GR: Ψάχνετε για Κάτι Ειδικό;

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
el_GR: Ψάχνετε για πρόσθετες λειτουργίες, συμπεριλαμβανομένων των τακτικών εκδηλώσεων, προσαρμοσμένα meta, εκδηλώσεις κοινότητας, πωλήσεις εισιτηρίων και άλλα;

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
el_GR: Ψάχνετε για πρόσθετη λειτουργικότητα όπως επαναλαμβανόμενες εκδηλώσεις, πωλήσεις εισιτηρίων, δημοσίως καταχωρημένες εκδηλώσεις, νέες εμφανίσεις και άλλα;

en: Louisiana
el_GR: Λουιζιάνα

en: Luxembourg
el_GR: Λουξεμβούργο

en: Macau
el_GR: Μακάου

en: Madagascar
el_GR: Μαδαγασκάρη

en: Maine
el_GR: Μέιν

en: Malawi
el_GR: Μαλάουι

en: Malaysia
el_GR: Μαλαισία

en: Maldives
el_GR: Μαλδίβες

en: Mali
el_GR: Μάλι

en: Malta
el_GR: Μάλτα

en: Map Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Χάρτη

en: Mar
el_GR: Μάρ

en: March
el_GR: Μάρτιος

en: Marshall Islands
el_GR: Νήσοι Μάρσαλ

en: Martinique
el_GR: Μαρτινίκα

en: Maryland
el_GR: Μέριλαντ

en: Massachusetts
el_GR: Μασαχουσέτη

en: Mauritania
el_GR: Μαυριτανία

en: Mauritius
el_GR: Μαυρίκιος

en: May
el_GR: Μάιος

en: Mayotte
el_GR: Μαγιότ

en: Merge Duplicates
el_GR: Συγχώνευση Διπλότυπων

[ctx: Metabox title]
en: Location
el_GR: Περιοχή

en: Method
el_GR: Μέθοδος

en: Mexico
el_GR: Μεξικό

en: Michigan
el_GR: Μίτσιγκαν

en: Micronesia, Federated States of
el_GR: Μικρονησία, Ομόσπονδα Κράτη της

en: Minnesota
el_GR: Μινεσότα

en: Miscellaneous Settings
el_GR: Διάφορες Ρυθμίσεις

en: Missing required fields in row %d.
el_GR: Λείπουν απαιτούμενα πεδία στη γραμμή %d.

en: Mississippi
el_GR: Μισισίπι

en: Missouri
el_GR: Μιζούρι

en: Moldova, Republic of
el_GR: Μολδαβία, Δημοκρατία της

en: Mon
el_GR: Δευ

en: Monaco
el_GR: Μονακό

en: Monday
el_GR: Δευτέρα

en: Mongolia
el_GR: Μονγκολία

en: Montana
el_GR: Μοντάνα

en: Montenegro
el_GR: Μαυροβούνιο

en: Month
el_GR: Μήνας

en: Month and year format
el_GR: Μορφή μήνα και έτους

en: Month view events per day
el_GR: Προβολή εκδηλώσεων μήνα ανά ημέρα

en: Montserrat
el_GR: Μοντσεράτ

en: More detailed styling, tries to grab styles from your theme.
el_GR: Πιο σύνθετη μορφοποίηση, επιχειρεί να υιοθετήσει τη μορφοποίηση του θέματός σας.

en: More...
el_GR: Περισσότερα…

en: Morocco
el_GR: Μαρόκο

en: Mozambique
el_GR: Μοζαμβίκη

en: My %s
el_GR: Οι %s μου

en: Myanmar
el_GR: Μιανμάρ

en: Namibia
el_GR: Ναμίμπια

en: Nauru
el_GR: Ναούρου

en: Nebraska
el_GR: Νεμπράσκα

en: Nepal
el_GR: Νεπάλ

en: Netherlands
el_GR: Ολλανδία

en: Network
el_GR: Δίκτυο

en: Network Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Δικτύου

en: Nevada
el_GR: Νεβάδα

en: New %s
el_GR: Νέος/α/ο %s

en: New %s Category Name
el_GR: Νέο Όνομα Κατηγορίας %s

en: New Caledonia
el_GR: Νέα Καληδονία

en: New Hampshire
el_GR: Νιου Χάμσαϊρ

en: New Jersey
el_GR: Νιου Τζέρσεϊ

en: New Mexico
el_GR: Νέο Μεξικό

en: New York
el_GR: Νέα Υόρκη

en: New Zealand
el_GR: Νέα Ζηλανδία

en: News For Events Users
el_GR: Νέα για τους Χρήστες Εκδηλώσεων

en: News and Tutorials
el_GR: Νέα και Οδηγοί Εκμάθησης

en: News from Modern Tribe
el_GR: Νέα από την Modern Tribe

en: Next
el_GR: Επόμενη

en: Next %s
el_GR: Επόμενο %s

en: Next Day
el_GR: Επόμενη Ημέρα

en: Nicaragua
el_GR: Νικαράγουα

en: Niger
el_GR: Νίγηρας

en: Nigeria
el_GR: Νιγηρία

en: Niue
el_GR: Νιούε

en: No %s found
el_GR: Δεν βρέθηκε %s

en: No %s found in Trash
el_GR: Δεν βρέθηκε %s στον Κάδο Ανακύκλωσης

en: No checkbox options specified
el_GR: Δεν ορίστηκαν επιλογές κουτιών

en: No importer defined for %s
el_GR: Δεν ορίστηκε εισαγωγέας για %s

en: No matching %1$s listed under %2$s scheduled for %3$s. Please try another day.
el_GR: Δεν βρέθηκαν %1$s για %2$s προγραμματισμένες για <strong>%3$s</strong>. Δοκιμάστε μια άλλη μέρα.

en: No matching %1$s listed under %2$s. Please try viewing the full calendar for a complete list of %3$s.
el_GR: Δεν βρέθηκαν %1$s στις %2$s. Δοκιμάστε να δείτε το πλήρες ημερολόγιο για μια πλήρη λίστα των %3$s.

en: No matching %1$s listed under %2$s. Please try viewing the full calendar for a complete list of events.
el_GR: Δεν υπάρχουν %1$s προγραμματισμένες για %2$s. Δοκιμάστε να δείτε όλο το ημερολόγιο για μια πλήρη λίστα των δραστηριοτήτων.

en: No notable changes detected
el_GR: Δέν βρέθηκαν αλλαγές

en: No previous %s
el_GR: Καμία Προηγούμενη %s

en: No radio options specified
el_GR: Δεν ορίστηκαν επιλογές κουμπιών

en: No saved %s exists.
el_GR: Δεν υπάρχουν αποθηκευμένοι %s.

en: No select options specified
el_GR: Δεν ορίστηκαν επιλογές του select

en: No upcoming %1$s listed under %2$s. Check out upcoming %3$s for this category or view the full calendar.
el_GR: Δεν υπάρχουν %1$s για %2$s. Δοκιμάστε να δείτε όλες τις επερχόμενες  %3$s ή δείτε το πλήρες ημερολόγιο.

en: Non-existant field validation function passed
el_GR: Ανύπαρκτο πεδίο λειτουργίας επικύρωσης

en: None of your settings were saved. Please try again.
el_GR: Καμία από τις ρυθμίσεις σας δεν αποθηκεύτηκε. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: Norfolk Island
el_GR: Νήσος Νόρφολκ

en: North Carolina
el_GR: Βόρεια Καρολίνα

en: North Dakota
el_GR: Βόρεια Ντακότα

en: Northern Mariana Islands
el_GR: Βόρειες Μαριάνες Νήσοι

en: Norway
el_GR: Νορβηγία

en: Nov
el_GR: Νοέ

en: November
el_GR: Νοέμβριος

en: Number of events to show per page
el_GR: Αριθμός εκδηλώσεων ανά σελίδα

en: Oct
el_GR: Οκτ

en: October
el_GR: Οκτώβριος

en: Ohio
el_GR: Οχάιο

en: Oklahoma
el_GR: Οκλαχόμα

en: Oman
el_GR: Ομάν

en: Once Every 30 Mins
el_GR: Κάθε 30 λεπτά

en: Ongoing
el_GR: Συνεχίζεται

en: Only errors
el_GR: Μόνο σφάλματα

en: Only includes enough css to achieve complex layouts like calendar and week view.
el_GR: Περιλαμβάνει μόνο αρκετά CSS για την επίτευξη σύνθετων διατάξεων, όπως τις προβολές ημερολογίου και εβδομάδας.

en: Oregon
el_GR: Όρεγκον

en: Organizer
el_GR: Διοργανωτής

en: Organizer Email
el_GR: Email Διοργανωτή

en: Organizer Featured Image
el_GR: Εικόνα διοργανωτή

en: Organizer Name
el_GR: Όνομα Διοργανωτή:

en: Organizer Phone
el_GR: Τηλέφωνο Διοργανωτή

en: Organizer Website
el_GR: Ιστοσελίδα Διοργανωτή

en: Organizers
el_GR: Διοργανωτές

en: Origin:
el_GR: Προέλευση:

en: PSST... Want a Discount?
el_GR: Πσστ... Θέλετε Έκπτωση?

en: Pakistan
el_GR: Πακιστάν

en: Palau
el_GR: Παλάου

en: Panama
el_GR: Παναμάς

en: Papua New Guinea
el_GR: Παπούα Νέα Γουινέα

en: Paraguay
el_GR: Παραγουάη

en: Parent %s Category
el_GR: Γονική %s Κατηγορία

en: Parent %s Category:
el_GR: Γονική %s Κατηγορία:

en: Past %s
el_GR: Προηγούμενη %s

en: Pending
el_GR: Σε αναμονή

en: Pennsylvania
el_GR: Πενσυλβάνια

en: Peru
el_GR: Περού

en: Philippines
el_GR: Φιλιππίνες

en: Phone:
el_GR: Τηλέφωνο:

en: Pitcairn
el_GR: Πίτκερν

en: Please note that you are using The Events Calendar's default Google Maps API key, which will limit the Map View's functionality. Visit %sthe API Settings page%s to learn more and add your own Google Maps API key.
el_GR: Λάβετε υπόψη ότι χρησιμοποιείτε το προεπιλεγμένο κλειδί API του Google Maps του Ημερολογίου εκδηλώσεων, το οποίο θα περιορίσει τη λειτουργικότητα του Map View. Επισκεφθείτε %s τη σελίδα Ρυθμίσεων του API %s για να μάθετε περισσότερα και να προσθέσετε το δικό σας κλειδί API των Χαρτών Google.

en: Please wait while time zone data is added to your events.
el_GR: Περιμένετε μέχρι να προστεθούν τα δεδομένα ζώνης ώρας στις εκδηλώσεις σας.

en: Plugin Active
el_GR: Ενεργό πρόσθετο

en: Plugin Inactive
el_GR: Ανενεργό πρόσθετο

en: Poland
el_GR: Πολωνία

en: Portugal
el_GR: Πορτογαλία

en: Postal Code:
el_GR: Ταχυδρομικός Κώδικας:

en: Premium Add-Ons
el_GR: Πρόσθετα Ανώτερης Ποιότητας

en: Prev
el_GR: Προηγούμενη

en: Previous
el_GR: Προηγούμενο

en: Previous %s
el_GR: Προηγούμενο %s

en: Previous Day
el_GR: Προηγούμενη Ημέρα

en: Problem loading the block, please remove this block to restart.
el_GR: Πρόβλημα φόρτωσης του μπλοκ, παρακαλούμε αφαιρέστε αυτό το μπλοκ για επανεκκίνηση

en: Published
el_GR: Δημοσιεύθηκε

en: Puerto Rico
el_GR: Πουέρτο Ρίκο

en: Qatar
el_GR: Κατάρ

en: Rate It
el_GR: Βαθμολογήστε το

en: Rating:
el_GR: Βαθμολογία:

en: Recent Template Changes
el_GR: Πρόσφατες αλλαγές θέματος

en: Requires:
el_GR: Απαιτείται:

en: Return to Plugins page
el_GR: Επιστροφή στην σελίδα των Πρόσθετων

en: Return to WordPress Updates
el_GR: Επιστροφή στις αναβαθμίσεις του WordPress

en: Reunion
el_GR: Ρεουνιόν

en: Rewrite rules were purged on load of this help page. Chances are there is a rewrite rule flush occurring in a plugin or theme!
el_GR: Οι κανόνες ανασύνταξης διαγράφηκαν κατά την φόρτωση αυτής της σελίδας βοήθειας. Είναι πιθανό ότι υπάρχει ένας κανόνας ανασύνταξης σε διένεξη που εμφανίζεται σε ένα plugin ή ένα θέμα!

en: Rhode Island
el_GR: Ρόουντ Άιλαντ

en: Right here
el_GR: Ακριβώς εδώ

en: Romania
el_GR: Ρουμανία

en: Russian Federation
el_GR: Ρωσική Ομοσπονδία

en: Rwanda
el_GR: Ρουάντα

en: Saint Kitts and Nevis
el_GR: Άγιος Χριστόφορος και Νέβις

en: Saint Lucia
el_GR: Αγία Λουκία

en: Saint Pierre and Miquelon
el_GR: Άγιος Πέτρος και Μικελόν

en: Saint Vincent and The Grenadines
el_GR: Άγιος Βικέντιος και Γρεναδίνες

en: Samoa
el_GR: Σαμόα

en: San Marino
el_GR: Σαν Μαρίνο

en: Sat
el_GR: Σάβ

en: Saturday
el_GR: Σάββατο

en: Saudi Arabia
el_GR: Σαουδική Αραβία

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευση Αλλαγών

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Search %s
el_GR: Αναζήτηση %s

en: Search %s Categories
el_GR: Αναζήτηση κατηγορίας %s

en: Search:
el_GR: Αναζήτηση:

en: See an example of the link
el_GR: Δείτε ένα παράδειγμα του συνδέσμου

en: Select %s
el_GR: Επιλογή %s

en: Select a Country:
el_GR: Επιλογή Χώρας:

en: Select a State:
el_GR: Επιλέξτε Νομό:

en: Select all pages
el_GR: Επιλογή όλων των σελίδων

en: Senegal
el_GR: Σενεγάλη

en: Sep
el_GR: Σεπ

en: September
el_GR: Σεπτέμβριος

en: Serbia
el_GR: Σερβία

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
el_GR: Θέστε το προεπιλεγμένο σύμβολο νομίσματος για τα κόστη των εκδηλώσεων. Σημειώστε ότι αυτό θα έχει επίπτωση μόνο στα μελλοντικά γεγονότα και οι αλλαγές που θα γίνουν δεν θα ισχύσουν αναδρομικά.

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Settings saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύθηκαν.

en: Seychelles
el_GR: Σεϋχέλλες

en: Show Custom Fields metabox
el_GR: Δείξε το metabox των Προσαρμοσμένων Πεδίων

en: Show Map
el_GR: Εμφάνιση Χάρτη

en: Show Map Link:
el_GR: Εμφάνιση Συνδέσμου Χάρτη:

en: Show Map Link?
el_GR: Εμφάνιση σύνδεσμου Χάρτη;

en: Show Map:
el_GR: Εμφάνιση Χάρτη:

en: Show Map?
el_GR: Εμφάνιση Χάρτη;

en: Show The Events Calendar link
el_GR: Εμφάνιση του συνέσμου προς The Events Calendar

en: Show comments
el_GR: Εμφάνιση σχολίων

en: Show events with the site's other posts. When this box is checked, events will also continue to appear on the default events page.
el_GR: Εμφάνιση εκδηλώσεων με άλλα άρθρα του site. Όταν αυτό το πλαίσιο είναι επιλεγμένο, οι εκδηλώσεις θα συνεχίσουν επίσης να εμφανίζονται στην προεπιλεγμένη σελίδα των εκδηλώσεων.

en: Show time zone
el_GR: Εμφάνιση ζώνης ώρας

en: Show:
el_GR: Εμφάνιση:

en: Sierra Leone
el_GR: Σιέρα Λεόνε

en: Sign Up
el_GR: Εγγραφείτε

en: Singapore
el_GR: Σιγκαπούρη

en: Single event URL slug
el_GR: URL slug μεμονομένης εκδήλωσης

en: Skeleton Styles
el_GR: Στυλ σκελετού

en: Slovakia (Slovak Republic)
el_GR: Σλοβακία (Δημοκρατία της Σλοβακίας)

en: Slovenia
el_GR: Σλοβενία

en: Solomon Islands
el_GR: Νησιά Σολομώντα

en: Somalia
el_GR: Σομαλία

en: Sorry, The Events Calendar requires PHP %s or higher. Talk to your Web host about moving you to a newer version of PHP.
el_GR: Μας συγχωρείτε, το The Events Calendar απαιτεί PHP έκδοσης %s ή νεότερη. Επικοινωνήστε με τον Web hosting πάροχό σας για να μεταβείτε σε νεότερη έκδοση της PHP.

en: Sorry, The Events Calendar requires WordPress %s or higher. Please upgrade your WordPress install.
el_GR: Μας συγχωρείτε, το The Events Calendar απαιτεί WordPress έκδοσης %s ή νεότερο. Παρακαλούμε αναβαθμίστε την εγκαταστασή σας.

en: Sorry, key validation server is not available.
el_GR: Λυπούμαστε, ο σέρβερ επιβεβαίωσης κλειδιών δεν είναι διαθέσιμος.

en: South Africa
el_GR: Νότια Αφρική

en: South Carolina
el_GR: Νότια Καρολίνα

en: South Dakota
el_GR: Νότια Ντακότα

en: South Georgia, South Sandwich Islands
el_GR: Νότια Γεωργία, Νότια Νησιά Σάντουιτς

en: Spain
el_GR: Ισπανία

en: Sri Lanka
el_GR: Σρι Λάνκα

en: Start Date
el_GR: Ημερομηνία Έναρξης

en: Start:
el_GR: Αρχή:

en: State or Province:
el_GR: Νομός ή Προάστιο:

en: Sticky in Month View
el_GR: Sticky σε Προβολή Μήνα

en: Stop current processes
el_GR: Σταματήστε τις τρέχουσες διαδικασίες

en: Sudan
el_GR: Σουδάν

en: Sun
el_GR: Κυρ

en: Sunday
el_GR: Κυριακή

en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: Suriname
el_GR: Σουρινάμ

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
el_GR: Νήσοι Σβάλμπαρντ και Γιαν Μαγιέν

en: Swaziland
el_GR: Ζουαζιλάνδη

en: Sweden
el_GR: Σουηδία

en: Switzerland
el_GR: Ελβετία

en: Syrian Arab Republic
el_GR: Αραβική Δημοκρατία της Συρίας

en: System Information
el_GR: Πληροφορίες Συστήματος

en: Tags
el_GR: Ετικέτες

en: Tags:
el_GR: Ετικέτες:

en: Taiwan
el_GR: Ταϊβάν

en: Tajikistan
el_GR: Τατζικιστάν

en: Tanzania, United Republic of
el_GR: Τανζανία, Ενωμένη Δημοκρατία της

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: %s
el_GR: Οι παρακάμψεις λόγω template θα πρέπει να μετακινηθούν στον σωστό υποκατάλογο: %s

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: tribe_get_template_part('%s')
el_GR: Οι παρακάμψεις λόγω template θα πρέπει να μετακινηθούν στον σωστό υποκατάλογο:  tribe_get_template_part('%s')

en: Templates introduced or updated with this release (%s):
el_GR: Νέα ή αναβαθμησμένα πρότυπα με αυτή την έκδοση (%s):

en: Temporary file not found. Could not save %s.
el_GR: Το προσωρινό αρχείο δεν βρέθηκε. Δεν αποθηκεύτηκε το %s.

en: Tennessee
el_GR: Τενεσί

en: Texas
el_GR: Τέξας

en: Thailand
el_GR: Ταϊλάνδη

[ctx: The "Create or Find {post type name}" label for custom linked post types that are *not* Venues or Organizers]
en: Create or Find %s
el_GR: Δημιουργία ή Εύρεση %s

en: The Asynchronous import process is faster and does not rely on WordPress Cron but might not work correctly in all WordPress installations, try switching to the Cron-based process for maximum compatibility.
el_GR: Η διαδικασία ασύγχρονης εισαγωγής είναι ταχύτερη και δεν βασίζεται στο WordPress Cron αλλά ενδέχεται να μην λειτουργεί σωστά σε όλες τις εγκαταστάσεις του WordPress, προσπαθήστε να μεταβείτε στη διαδικασία που βασίζεται στο Cron για μέγιστη συμβατότητα.

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
el_GR[0]: Η παραπάνω ρύθμιση δεν αποθηκεύθηκε. Οι άλλες ρυθμίσεις αποθηκεύθηκαν με επιτυχία.
el_GR[1]: Η παραπάνω ρυθμίσεις δεν αποθηκεύθηκαν. Οι άλλες ρυθμίσεις αποθηκεύθηκαν με επιτυχία.

en: The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single event URL is: %s
el_GR: Τo παραπάνω θα πρέπει ιδανικά να είναι στον πληθυντικό, και αυτό στον ενικό. <br /> Το μοναδικό URL της εκδήλωσής σας είναι: %s.

en: The currency symbol normally precedes the value. Enabling this option positions the symbol after the value.
el_GR: Το σύμβολο του νομίσματος προηγείται συνήθως της τιμής. Ενεργοποιώντας αυτή την επιλογή τοποθετεί το σύμβολο μετά την τιμή.

en: The file went away. Please try again.
el_GR: Το αρχείο σας δεν αποθηκεύτηκε. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: The following fields are required for a successful import:
el_GR: <p>Τα ακόλουθα πεδία απαιτούνται για μια επιτυχή εισαγωγή:</p>

en: The following plugins are out of date: %1$s. All add-ons contain dependencies on The Events Calendar and will not function properly unless paired with the right version. %2$sLearn More%3$s.
el_GR: Τα ακόλουθα πρόσθετα δεν είναι ενημερωμένα: %1$s. Όλα τα πρόσθετα περιέχουν εξαρτήσεις στο Ημερολόγιο εκδηλώσεων και δεν θα λειτουργήσουν σωστά εκτός αν έχουν αντιστοιχιστεί με τη σωστή έκδοση. %2$sΜάθετε περισσότερα%3$s.

en: The request was sent insecurely.
el_GR: Το αίτημα στάλθηκε με μη ασφαλή τρόπο.

en: The request wasn't sent from this tab.
el_GR: Η αίτηση δεν στάλθηκε από αυτήν την καρτέλα.

en: The requested date "%s" was not valid &ndash; showing the current month instead
el_GR: Η επιλεγμένη ημέρα "%s" δεν ήταν έγκυρη &ndash; εμφάνιση τρέχοντος μήνα

en: The slug used for building the events URL.
el_GR: Το slug χρησιμοποιείται για την κατασκευή των URL των εκδηλώσεων.

en: There are no fields setup for this tab yet.
el_GR: Δεν έχουν ρυθμιστεί ακόμα πεδία γι' αυτήν την καρτέλα.

en: There are no upcoming %s at this time.
el_GR: Δεν υπάρχουν προσεχείς  %s αυτήν τη στιγμή.

en: There is a new version of %1$s available. %2$s
el_GR: Υπάρχει μια νέα έκδοση του %1$s διαθέσιμη. %2$s

en: There was an error building the record queue:
el_GR: Υπήρξε σφάλμα κατά την δημιουργία της σειράς εγγραφών:

en: There were no results found for %s this month. Try searching next month.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα για %s αυτόν τον μήνα. Δοκιμάστε τον επόμενο.

en: There were no results found for %s.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα για  %s.

en: There were no results found for <strong>"%1$s"</strong> this month. Try searching next month.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα για <strong>"%1$s"</strong>αυτόν το μήνα. Δοκιμάστε να ψάξετε στον επόμενο μήνα.

en: There were no results found for <strong>"%1$s"</strong>.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα για <strong>"%1$s"</strong>.

en: There were no results found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα.

en: This %s has passed.
el_GR: Αυτή η %s έχει τελειώσει.

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
el_GR: Αυτό το ημερολόγιο υποστηρίζεται από το The Events Calendar.

en: This event is all day starting on %%startdatenoyear%% and ending on %%enddatewithyear%%.
el_GR: Η εκδήλωση διαρκεί όλη την ημέρα αρχίζοντας από %%startdatenoyear%% και τελειώνει %%enddatewithyear%%.

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
el_GR: Εδώ μπορείτε να τροποποιήσετε όλες τις γενικές ρυθμίσεις δικτύου για το The Events Calendar της Modern Tribe.

en: This option is disabled when "Disable the Event Search Bar" is checked on the Display settings tab.
el_GR: Αυτή η επιλογή είναι απενεργοποιημένη όταν η "Απενεργοποίση της Μπάρας Αναζήτησης Εκδηλώσεων" είναι επιλεγμένη στην καρτέλα ρυθμίσεις Προβολής.

en: Thu
el_GR: Πέμ

en: Thursday
el_GR: Πέμπτη

en: Tickets
el_GR: Εισιτήρια

en: Time &amp; Date
el_GR: Ώρα και Ημερομηνία

en: Time Zone Settings
el_GR: Ρυθμίσεις ζώνης ώρας

en: Time range separator
el_GR: Διαχωριστικό εύρους ώρας

en: Time:
el_GR: Ώρα:

en: Title:
el_GR: Τίτλος:

en: Today
el_GR: Σήμερα

en: Togo
el_GR: Τόγκο

en: Tokelau
el_GR: Τοκελάου

en: Tomorrow
el_GR: Αύριο

en: Tonga
el_GR: Τοκελάου

en: Tribe Events Styles
el_GR: Στυλ Tribe Events

en: Trinidad and Tobago
el_GR: Τρινιντάντ και Τομπάγκο

en: Tue
el_GR: Τρί

en: Tuesday
el_GR: Τρίτη

en: Tunisia
el_GR: Τυνησία

en: Turkey
el_GR: Τουρκία

en: Turkmenistan
el_GR: Τουρκμενιστάν

en: Turks and Caicos Islands
el_GR: Νήσοι Τερκς και Κάικος

en: Tuvalu
el_GR: Τουβαλού

en: Uganda
el_GR: Ουγκάντα

en: Ukraine
el_GR: Ουκρανία

en: United Arab Emirates
el_GR: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

en: United Kingdom
el_GR: Ηνωμένο Βασίλειο

en: United States
el_GR: Ηνωμένες Πολιτείες

en: United States Minor Outlying Islands
el_GR: Ηνωμένες Πολιτείες Μικρά Απομονωμένα Νησιά

en: Unknown Column
el_GR: Άγνωστη Στήλη

en: Unknown or not set
el_GR: Άγνωστο ή μη ρυθμισμένο

en: Unnamed Venue
el_GR: Ανώνυμος Χώρος Διεξαγωγής

en: Upcoming %s
el_GR: Προσεχείς %s

en: Upcoming Events
el_GR: Προσεχείς Εκδηλώσεις

en: Update %s Category
el_GR: Ανανέωση κατηγορίας %s

en: Update Time Zone Data
el_GR: Ανανεώστε την ζώνη ώρας

en: Update complete: time zone data has been added to all events in the database.
el_GR: Η ενημέρωση ολοκληρώθηκε: τα δεδομένα ζώνης ώρας έχουν προστεθεί σε όλες τις εκδηλώσεις στη βάση δεδομένων.

en: Update now to version %s.
el_GR: Αναβαθμίστε τώρα στην έκδοση %s.

en: Upgrade Plugin
el_GR: Αναβάθμιση προσθέτου

en: Uruguay
el_GR: Ουρουγουάη

en: Use Saved %s:
el_GR: Χρήση Αποθηκευμένου %s:

en: Use this to share calendar data with Google Calendar, Apple iCal and other compatible apps
el_GR: Χρησιμοποιείστε αυτό για να μοιράσετε τα δεδομένα ημερολόγιου στο Ημερολόγιο Google, Apple iCal ή άλλες συμβατές εφαρμογές.

en: Utah
el_GR: Γιούτα

en: Uzbekistan
el_GR: Ουζμπεκιστάν

en: Valid Key! Expires on %s
el_GR: Έγκυρο κλειδί! Λήγει στις %s

en: Vanuatu
el_GR: Βανουάτου

en: Venezuela
el_GR: Βενεζουέλα

en: Venue
el_GR: Χώρος Διεξαγωγής

en: Venue Address
el_GR: Διεύθυνση Χώρου Διεξαγωγής

en: Venue Address 2
el_GR: Διεύθυνση 2 Χώρου Διεξαγωγής

en: Venue City
el_GR: Πόλη Χώρου Διεξαγωγής

en: Venue Country
el_GR: Χώρα χώρου διεξαγωγής

en: Venue Featured Image
el_GR: Εικόνα χώρου εκδήλωσης

en: Venue Name
el_GR: Όνομα χώρου διεξαγωγής

en: Venue Phone
el_GR: Τηλέφωνο Χώρου Διεξαγωγής

en: Venue State/Province
el_GR: Νομός ή Προάστιο Χώρου Διεξαγωγής

en: Venue Website
el_GR: Ιστοσελίδα Χώρου Διεξαγωγής

en: Venue Zip
el_GR: Ταχυδρομικός κώδικας Χώρου Διεξαγωγής

en: Venues
el_GR: Χώροι Διεξαγωγής

en: Vermont
el_GR: Βερμόντ

en: Viet Nam
el_GR: Βιετνάμ

en: View
el_GR: Προβολή

en: View %s
el_GR: Προβολή %s

en: View All %s
el_GR: Δείτε όλες τις %s

en: View All Add-Ons
el_GR: Προβολή όλων των Επεκτάσεων

en: View As
el_GR: Προβολή ως

en: View Calendar
el_GR: Προβολή Ημερολογίου

en: View Update Page
el_GR: Δείτε την σελίδα Αναβαθμίσεων

en: View Welcome Page
el_GR: Δείτε την σελίδα υποδοχής

en: View all %s
el_GR: Δείτε όλες τις %s

en: View the page that displayed when you initially installed the plugin.
el_GR: Δείτε την 1η σελίδα που εμφανίστηκε στην αρχική εγκατάσταση του πρόσθετου.

en: Virgin Islands (British)
el_GR: Παρθένοι Νήσοι (Βρετανικοί)

en: Virgin Islands (U.S.)
el_GR: Παρθένες Νήσοι (ΗΠΑ)

en: Virginia
el_GR: Βιρτζίνια

en: Wallis and Futuna Islands
el_GR: Νήσοι Ουαλίς και Φουτουνά

en: Warnings and errors
el_GR: Προειδοποιήσεις και σφάλματα

en: Washington
el_GR: Ουάσιγκτον

en: We hope our plugin is helping you out.
el_GR: Ελπίζουμε το πρόσθετό μας να σας βοηθάει.

en: We send out discounts to our core users via our newsletter.
el_GR: Στέλνουμε τις εκπτώσεις μας στους ενεργούς χρήστες μέσω των newsletter μας.

en: We were unable to process your request. Please try again.
el_GR: Δεν μπορέσαμε να επεξεργαστούμε το αίτημα σας. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Website:
el_GR: Ιστότοπος:

en: Wed
el_GR: Τετ

en: Wednesday
el_GR: Τετάρτη

en: West Virginia
el_GR: Δυτική Βιρτζίνια

en: Western Sahara
el_GR: Δυτική Σαχάρα

en: When events are sticky in month view, they'll display first in the list of events shown within a given day block.
el_GR: Όταν οι εκδηλώσεις είναι sticky στην προβολή μήνα, θα εμφανίζονται πρώτα στη λίστα γεγονότων που εμφανίζονται σε ένα μπλοκ δεδομένης ημέρας.

en: Where's my calendar?
el_GR: Πού είναι το ημερολόγιό μου;

en: Wisconsin
el_GR: Ουισκόνσιν

en: Wyoming
el_GR: Ουαϊόμινγκ

en: YYYY-MM-DD
el_GR: ΕΕΕΕ-ΜΜ-ΗΗ

en: Yemen
el_GR: Υεμένη

en: Yes
el_GR: Ναι

en: Yesterday
el_GR: Εχτές

en: You are running Version %s and deserve a hug :-)
el_GR: "Τρέχετε" την Έκδοση %s και αξίζετε μια αγκαλιά :-)

en: You are up to date!
el_GR: Έχετε τις τελευταίες ενημερώσεις!

en: You don't have permission to do that.
el_GR: Δεν έχετε άδεια να το κάνετε αυτό.

en: You have changed the recurrence rules of this %1$s.  Saving the %1$s will update all future %2$s.  If you did not mean to change all %2$s, then please refresh the page.
el_GR: Αλλάξατε τους κανόνες επαναληψιμότητας γι αυτή την %1$s. Αν αποθηκεύσετε την %1$s θα ενημερωθούν και όλες οι μελλοντικές  %2$s. Αν δεν θέλετε να αλλάξετε όλες τις %2$s, τότε παρακαλούμε να ανανεώσετε την σελίδα

en: You might find duplicate venues and organizers when updating The Events Calendar from a pre-3.0 version. Click this button to automatically merge identical venues and organizers.
el_GR: Ίσως βρείτε διπλότυπα χώρων και διοργανωτών όταν αναβαθμίζετε το The Events Calendar από μία έκδοση παλαιότερη της 3.0. Κάντε κλικ σε αυτό το κουμπί για να συγχωνευθούν αυτόματα οι πανομοιότυποι χώροι και διοργανωτές.

en: You must select at least one view.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον μία εμφάνιση.

en: You need to upgrade!
el_GR: Πρέπει να αναβαθμίσετε!

en: You've requested a non-existent tab.
el_GR: Έχετε ζητήσει μία ανύπαρκτη καρτέλα.

en: Your current Events URL is %s
el_GR: Η τρέχουσα διεύθυνση URL των εκδηλώσεών σας είναι %s

en: Your current events URL is: %s
el_GR: Η τρέχουσα διεύθυνση URL των εκδηλώσεων σας είναι: %s

en: Your form had the following errors:
el_GR: Η φόρμα σας είχε τα ακόλουθα σφάλματα:

en: Your version of The Events Calendar is not up-to-date with one of your The Events Calendar add-ons. Please %supdate now.%s
el_GR: Η έκδοση του The Events Calendar που χρησιμοποιείτε δεν είναι ενημερωμένη με μία από τις επεκτάσεις του The Events Calendar. Παρακαλούμε %sαναβαθμίστε τώρα.%s

en: Zambia
el_GR: Ζάμπια

en: Zimbabwe
el_GR: Ζιμπάμπουε

en: all
el_GR: όλα

[ctx: all events slug]
en: all
el_GR: όλα

en: at approximately
el_GR: σε περίπου

[ctx: category list label]
en: %s Category | %s Categories
el_GR[0]: Κατηγορία %s
el_GR[1]: Κατηγορίες %s

en: click here
el_GR: κλικ εδώ

[ctx: day_view]
en: %1$s for %2$s
el_GR: %1$s για %2$s

en: event
el_GR: εκδήλωση

en: events
el_GR: εκδηλώσεις

[ctx: featured events title]
en: Featured %s
el_GR: Προτεινόμενες %s

en: g:i a
el_GR: H:i

en: iCal Export
el_GR: Εισαγωγή iCal

[ctx: iCal feed description]
en: Events for %s
el_GR: %s - Εκδηλώσεις

[ctx: month view]
en: %1$s for %2$s
el_GR: %1$s για %2$s

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
el_GR: με όνομα συνάρτησης:

[ctx: not available]
en: n/a
el_GR: μ/δ (μη διαθέσιμο)

en: organizers
el_GR: διοργανωτές

en: page
el_GR: σελίδα

en: unknown date
el_GR: Άγνωστη Ημερομηνία
